Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 20 marca 2013 r., sygn. I SA/Op 545/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Kuczyńska Sędziowie Sędzia WSA Marta Wojciechowska Sędzia WSA Anna Wójcik (spr.) Protokolant st. sekretarz sądowy Anna Frydryk po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 6 marca 2013 r. sprawy ze skargi "A" S.A. w O. na interpretację indywidualną Ministra Finansów-Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 4 września 2012 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego oddala skargę.

Uzasadnienie

Wnioskiem złożonym dnia 1 czerwca 2012 r. "A" S.A. w O. (dalej: skarżąca lub Spółka) zwróciła się do Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy niedoborów wyrobów węglowych występujących podczas ich magazynowania i przemieszczania.

Przedstawiając stan faktyczny podała, że prowadzi podstawową działalność gospodarczą w zakresie produkcji i dystrybucji energii cieplnej wykorzystując w procesie produkcji wyroby węglowe określone w art. 2 ust. 1a ustawy z dnia 6 grudnia 2008r. o podatku akcyzowym (D. U. z 2011 r. Nr 108 poz. 626 ze zm.) - dalej jako: [u.p.a.] kod CN 2701, w związku z czym zarejestrowała się jako podmiot zużywający.

Węgiel magazynowany jest na ogrodzonych i monitorowanych składach opałowych, z których następuje przemieszczanie wyrobów węglowych do poszczególnych kotłowni w celu zużycia. Przynajmniej raz w roku przeprowadzone są inwentaryzacje składów według poszczególnych asortymentów. Do wyliczenia masy wyrobów węglowych drogą pomiaru Spółka przyjęła dopuszczalny błąd pomiaru w marginesie tolerancji 2%.

Jeżeli różnica pomiędzy stanem z pomiaru a stanem wynikającym z ewidencji mieści się w granicach 2% - przyjmuje się za prawidłowy stan wynikający z ewidencji, a

jeśli jest większa od 2% - przyjmuje się za prawidłowy stan wynikający z pomiaru, pomniejszony lub powiększony o ilość wynikającą z dopuszczalnego błędu pomiaru.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00