Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 5 marca 2013 r., sygn. II SA/Ol 1/13

 

Dnia 5 marca 2013 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zbigniew Ślusarczyk Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Matczak Sędzia WSA Beata Jezielska (spr.) Protokolant specjalista Wojciech Grabowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 marca 2013 roku sprawy ze skargi I. Z. na uchwałę Rady Gminy z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - oddala skargę.

Uzasadnienie

Rada Gminy Stawiguda w dniu 25 czerwca 1999 r. podjęła uchwałę nr VII/66/99 w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Stawiguda w części miejscowości D. - jednostka F.

W dniu 28 września 2012 r. do Rady Gminy Stawiguda wpłynęło pismo I. Z., działającego przez pełnomocnika - radcę prawnego, K.D., w którym wezwał on organ, na podstawie art. 94 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, do usunięcia naruszenia prawa dokonanego wskazaną wyżej uchwałą w odniesieniu do należących do niego działek o nr ewid. "[...]","[...]","[...]"i "[...]" (obecnie nr "[...]" i "[...]"), położonych w miejscowości D. W uzasadnieniu podniesiono, iż w okresie zmiany planu miejscowego właścicielami wskazanych nieruchomości byli E. i K. Ł., którzy nie zostali poinformowani o planowanych zmianach i tym samym, nie mogli uczestniczyć w przedmiotowym postępowaniu. Zaznaczono przy tym, iż zawiadomienia o planowanych zmianach w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego zostały doręczone szeregu innym mieszkańcom D. W ocenie strony należy zatem uznać, iż uchwała Rady Gminy Stawiguda z dnia 25 czerwca 1999r. została podjęta z naruszeniem trybu uchwalania określonego przepisami ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, m.in. poprzez uniemożliwienie ówczesnym właścicielom zgłaszania zastrzeżeń. Jednocześnie podkreślono, iż wynikające z kwestionowanej uchwały zmiany planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego przedmiotowych działek są niezgodne z wolą właściciela terenu, czemu dawał on wielokrotnie wyraz, zgłaszając żądania zmiany tego planu. W związku z powyższym, w ocenie wzywającego, zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Stawiguda, obejmująca teren części miejscowości D. - jednostka F nastąpiła z rażącym naruszeniem prawa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00