Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 27 lutego 2013 r., sygn. III SA/Wa 2046/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Alojzy Skrodzki, Sędziowie Sędzia WSA Sylwester Golec (sprawozdawca), Sędzia WSA Marek Kraus, Protokolant referent stażysta Katarzyna Smaga, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 lutego 2013 r. sprawy ze skargi R. S.A. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] marca 2012 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę

Uzasadnienie

III SA/Wa 2046/12

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Sądu interpretacją z dnia [...] marca 2012 r. Minister Fiansów uznał za nieporawidłowe stnowisko Skarżącej R. S.A. (Skarżąca Spółka) wyrażone we wniosku o wydanie interpetacji.

Na podstawie akt sprawy Sąd przyjął następujący stn faktyczny za podstawę do wydania wyroku w niniejszej sprawie.

Skarżąca Spółka złożyła do Ministra Finansów wniosek o wydanie pisemnej indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego. We wniosku Spółka przedstawiła nastepujący stan faktyczny:

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka świadczy na rzecz swoich klientów usługi finansowe m.in. z zakresu udzielania pożyczek, prowadzenia rachunków bankowych, depozytów środków pieniężnych oraz udzielania gwarancji (dalej: "usługi finansowe"). Usługi finansowe świadczone są zarówno dla osób fizycznych jak i klientów instytucjonalnych (podmiotów gospodarczych, jednostek samorządu terytorialnego etc.).

Świadczenie usług finansowych wiąże się z ryzykiem po stronie instytucji finansowej. Zarządzanie ryzykiem jest jednym z podstawowych obowiązków Spółki, którego realizacja jest nadzorowana m.in. przez regulatorów rynków finansowych jak i udziałowców Spółki. Zarządzanie ryzykiem polega między innymi na:

1) monitorowaniu i raportowaniu pozycji ryzyka (w szczególności kredytowego);

2) opracowaniu i weryfikacji metodologii szacowania/oceny ryzyka, w tym opracowaniu i aktualizacji odpowiednich modeli;

3) wykonywaniu innych czynności związanych z zarządzaniem ryzykiem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00