Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 23 stycznia 2013 r., sygn. IV SA/Wr 604/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym Przewodniczący : Sędzia NSA Julia Szczygielska Sędziowie : Sędzia WSA Lidia Serwiniowska Sędzia WSA Alojzy Wyszkowski (spr.) Protokolant : Dorota Hurman po rozpoznaniu w Wydziale IV na rozprawie w dniu 10 stycznia 2013 r. sprawy ze skargi M. L. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zwrotu podania oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] maja 2012 r. nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze we W., po rozpatrzeniu zażalenia M. L., dalej skarżąca, utrzymało w mocy postanowienie, wydane na podstawie art. 66 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. z 2000 r. nr 98, poz. 1071 ze z.), dalej k.p.a., z upoważnienia Prezydenta W, przez Kierownika Działu Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we W. z dnia [...] kwietnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie zwrotu skarżącej podania z dnia [...] kwietnia 2012 r.

Pismem z dnia [...] kwietnia 2012 r. zatytułowanym "pismo przedsądowe" skarżąca wystąpiła o wypłatę kwoty 29.646 złotych tytułem różnicy pomiędzy pomocą otrzymaną na częściowe utrzymanie dziecka - K. E., dalej małoletnia, w rodzinie zastępczej, a sumą jaką powinna otrzymać z tytułu pełnienia funkcji zawodowej niespokrewnionej rodziny zastępczej za okres od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia

2011 r. Podniosła, że pomimo niepodpisania z nią umowy na prowadzenie zawodowej niespokrewnionej z dzieckiem rodziny zastępczej, w sposób konkludentny doszło do zawarcia z nią takiej umowy, względnie do wykonywania tej funkcji na zasadzie prowadzenia cudzych spraw bez zlecenia. Dodała, że małoletnia jest dzieckiem niepełnosprawnym, co oznacza, że mogła zostać umieszczona wyłącznie w rodzinie zastępczej zawodowej (art. 74 ust. 3 ustawy o pomocy społecznej). Wskazała, że za wykonywanie funkcji zawodowej niespokrewnionej z dzieckiem rodziny zastępczej należy się jej wynagrodzenie w wysokości nie mniejszej niż 95 % podstawy, o której mowa w art. 78c ustawy o pomocy społecznej, za cały okres pobytu małoletniej pod jej opieką w 2011 r. Wyjaśniła, że należną kwotę wskazaną we wniosku wyliczyła na podstawie miesięcznego wynagrodzenia w wysokości 160 % podstawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00