Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 9 stycznia 2013 r., sygn. I SA/Wr 1292/12

 

Dnia 9 stycznia 2013 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA - Jadwiga Danuta Mróz (sprawozdawca), Sędziowie: Sędzia WSA - Katarzyna Radom, Sędzia WSA - Marek Olejnik, Protokolant: Agnieszka Wróblewska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 8 stycznia 2013 roku sprawy ze skargi M. P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie: podatku akcyzowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu osobowego oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi M. P. jest decyzja Dyrektora Izby Celnej we W. nr [...] z dnia [...] - utrzymująca w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego we W. z dnia [...] w przedmiocie podatku akcyzowego od wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu osobowego.

Z przyjętego w sprawie stanu faktycznego wynika, że w firmie M. P. A funkcjonariusze Urzędu Celnego przeprowadzili kontrolę w zakresie prawidłowości rozliczeń z budżetem państwa w podatku akcyzowym z tytułu obrotu samochodami za okres od 1 lipca 2007 r. do 31 grudnia 2009 r. W jej wyniku ustalono, że kontrolowany podatnik zakupił od kontrahenta węgierskiego (B z B.) w okresie od 29 października 2007 r. do 14 marca 2008 r. (14 marca 2008 r.- 10 szt. oraz 29 października 2007 r. - 2 szt. i 29 listopada 2007 r. - 1 szt.) łącznie 13 szt. pojazdów marki [...]. Bezspornym jest, że pojazdy te zakupiono jako samochody osobowe, co zostało potwierdzone na fakturach zakupu zapisem kodu Nomenklatury Scalonej CN 8703. Strona wyjaśniła, że pojazdy nabywano wyłącznie w celu ich przebudowy dla potrzeb górnictwa, energetyki lub wojska i zgodnie z wymaganiami konkretnego odbiorcy. Po przerobieniu pojazdów na samojezdne wozy transportowe (m. inn. wozy górnicze przeznaczone do eksploatacji w podziemnych wyrobiskach kopalń metali kolorowych), sporne samochody sprzedano ich odbiorcom (m. inn. C w L., D S.A. w W., E w P., F S.A. O/W., G S.A w W. i H sp. z o.o. w C.) jako pojazdy specjalne, ciężarowe lub osobowo-ciężarowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00