Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 11 stycznia 2013 r., sygn. I SA/Lu 870/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Małysz (sprawozdawca), Sędziowie WSA Małgorzata Fita, NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk, Protokolant Asystent sędziego Krzysztof Kożuch, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 11 stycznia 2013 r. sprawy ze skargi A. P. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy przywrócenia terminu do wniesienia odwołania oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] sierpnia 2012r., nr [...], Dyrektor Izby Skarbowej odmówił A. P. przywrócenia terminu do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego z dnia [...] maja 2011r., nr [...], w sprawie określenia wysokości zaległości podatkowych znanych w dniu otwarcia spadku po zmarłym S. J. P. z tytułu podatku od towarów i usług za miesiące III, VI, IX, XII 2006r. i III 2007r. oraz odpowiedzialności spadkobiercy za te zaległości podatkowe wraz z odsetkami za zwłokę, kosztami upomnień oraz kosztami postępowania egzekucyjnego.

W uzasadnieniu postanowienia Dyrektor Izby Skarbowej wyjaśnił, że decyzją z dnia [...] maja 2011r. Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego określił wysokość zaległości podatkowych znanych w dniu otwarcia spadku po zmarłym 25.06.2007r. S. J. P. z tytułu podatku od towarów i usług za miesiące III, VI, IX, XII 2006r. i III 2007r. oraz orzekł o odpowiedzialności A. P., jako spadkobiercy zmarłego, za zaległości z tytułu podatku od towarów i usług za miesiące III, VI, IX, XII 2006r. i III 2007r. wraz z odsetkami za zwłokę od zaległości podatkowych, kosztami upomnień oraz kosztami postępowania egzekucyjnego. W decyzji zawarto pouczenie, że stronie przysługuje odwołanie do Dyrektora Izby Skarbowej za pośrednictwem Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia (art.223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej).

Z potwierdzenia odbioru decyzji, o której mowa, wynika, że została ona doręczona A. P. w trybie art.150 Ordynacji podatkowej - 26.05.2011r. z powodu niemożności doręczenia adresatowi lub pełnoletniemu domownikowi, sąsiadowi, dozorcy domu (...), przesyłkę pozostawiono na okres 14 dni do dyspozycji adresata w UP T., 3.06.2011r. awizowano ją powtórnie, a na skutek niepodjęcia przesyłki w terminie 7 dni od daty powtórnego awizowania zwrócono przesyłkę nadawcy 10.06.2011r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00