Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 6 grudnia 2012 r., sygn. I SA/Ol 608/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Wiesława Pierechod, Sędziowie sędzia WSA Zofia Skrzynecka, sędzia WSA Renata Kantecka (sprawozdawca), Protokolant referent stażysta Agnieszka Szymańska-Flisikowska, po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 6 grudnia 2012r. sprawy ze skargi S. G. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej z dnia "[...]" Nr "[...]" w przedmiocie odmowy wydania zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług oddala skargę

Uzasadnienie

W dniu "[...]" . do Naczelnika Urzędu Skarbowego wpłynął wniosek S. G. (dalej jako "skarżąca", "strona"), o wydanie zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu przywozu z innego państwa członkowskiego środka transportu (VAT-24). Wniosek ten, złożony na podstawie art.105 ust.5 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 54, poz.535 ze zm., dalej jako "ustawa VAT"), dotyczył samochodu marki Opel Omega. Do wniosku strona dołączyła m.in. kserokopię umowy kupna-sprzedaży pojazdu z dnia 1 stycznia 2012r. wraz z tłumaczeniem oraz kserokopię jego dowodu rejestracyjnego wraz z tłumaczeniem.

Postanowieniem z dnia "[...]". Naczelnik Urzędu Skarbowego, na podstawie art.306c ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005r. nr 8, poz. 60 ze zm., dalej jako "O.p."), odmówił wydania wnioskowanego zaświadczenia. Organ stwierdził bowiem, że porównanie danych zawartych w przedłożonym dowodzie rejestracyjnym i umowie sprzedaży wskazuje na rozbieżności co do właściciela przedmiotowego pojazdu. W przedłożonym dowodzie rejestracyjnym jako właściciel pojazdu figuruje B. P., a z umowy sprzedaży wynika, że strona pojazd nabyła od F. D.. Brak jest przy tym dokumentów, z których wynikałoby, że ostatni z wymienionych był właścicielem przedmiotowego pojazdu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00