Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 3 października 2012 r., sygn. II SA/Sz 830/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Gebel Sędziowie: Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder Sędzia NSA Stefan Kłosowski ( spr.) Protokolant Joanna Białas-Gołąb po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 26 września 2012r. sprawy ze skargi Spółka A. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. Nr [...] w przedmiocie przyznania wynagrodzenia za przechowywanie pojazdu I. uchyla zaskarżone postanowienie oraz poprzedzające je postanowienie Urzędu Skarbowego z dnia [...]r. znak [...], II. stwierdza, że zaskarżone postanowienie nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku, III. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej na rzecz strony skarżącej Spółka A kwotę [...] złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania

Uzasadnienie

Naczelnik Urzędu Skarbowego postanowieniem z dnia [...], działając na podstawie art. 17 § 1, art. 18, art. 102 § 1 i 2 i § 4 ustawy z dnia 17 czerwca 1996 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2005 r. Nr 229, poz. 1954 ze zm.), po rozpatrzeniu wniosku z dnia [...]r., odmówił Spółce z o.o. przyznania wynagrodzenia za przechowywanie pojazdu marki [...]za okres od dnia [...]r.

Uzasadniając swoje stanowisko w sprawie Naczelnik Urzędu Skarbowego wskazał, że pojazd marki [...], został decyzją funkcjonariusza Policji skierowany w dniu [...]r. na parking strzeżony przy ulicy [...]prowadzony przez R. J. pod firmą w oparciu o umowę nr [...]r. na wykonywanie usług przechowywania pojazdów zabezpieczonych przez Policję do celów procesowych, zawartą pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji a R. J. Po wygaśnięciu umowy z firmą na podstawie umowy nr [...]r. zawartej pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji, a Spółką z o.o., pojazd w dniu [...]r. został przetransportowany na parking tej Spółki przy ulicy [...]. Organ zawiadomił właściciela pojazdu, tj. M. T. o możliwości odbioru pojazdu, pomimo tego samochód nie został odebrany przez właściciela z parkingu. W dniu [...]r. Spółka wystawiła fakturę VAT nr [...]za przechowywanie pojazdu za okres od dnia [...]r. do dnia [...]r. W związku z wygaśnięciem umowy [...], Policja podjęła działania mające na celu odebranie pojazdu z parkingu przy ulicy [...], jednakże przedstawiciel Spółki z o.o. odmówił jego wydania. W oświadczeniu z dnia [...]r. Prezes Zarządu Spółki wskazał, że wydanie mogło nastąpić właścicielowi pojazdu lub innej osobie upoważnionej do odbioru po uiszczeniu opłaty za parkowanie pojazdu. Postanowieniem z dnia 14 września 20011 r. sygn. akt II Ns 1606/11 Sąd Rejonowy stwierdził likwidację depozytu w postaci przedmiotowego samochodu osobowego. Naczelnik Urzędu Skarbowego odebrał pojazd od Spółki z o.o. w dniu [...]r., a następnie przekazał go do stacji recyklingu. Stan techniczny pojazdu w dniu jego wydania utrwalono fotografiami pojazdu oraz wyceną biegłego skarbowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00