Orzeczenie
Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 2 lipca 2012 r., sygn. IV SA/Wa 1636/11
Wstrzymanie wykonania aktu
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Marian Wolanin po rozpoznaniu w dniu 2 lipca 2012 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku [...] z siedzibą w L. o wstrzymanie wykonania decyzji w sprawie ze skargi [...] z siedzibą w L. na decyzję Ministra Środowiska z dnia [...] sierpnia 2011 r. nr [...] w przedmiocie udzielenia pozwolenia zintegrowanego postanawia: odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji oraz decyzji Marszałka Województwa [...] z dnia [...] lutego 2011 r. nr [...] w całości
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją z dnia [...] sierpnia 2011 r. nr [...] Minister Środowiska w części uchylił decyzję Marszałka Województwa [...] z dnia [...] lutego 2011 r. nr [...] w przedmiocie pozwolenia zintegrowanego.
Zaskarżona decyzja zapadła w przedstawionym niżej stanie faktycznym:
Z wnioskiem do Marszałka Województwa [...] o udzielenie pozwolenia zintegrowanego wystąpiła [...] Sp. z o. o. z siedzibą w L..
Decyzją z dnia [...] lutego 2012 r. Marszałek udzielił wnioskodawcy pozwolenia zintegrowanego na prowadzenie instalacji do składowania odpadów z wyłączeniem odpadów obojętnych, o zdolności przyjmowania 10 ton odpadów na dobę lub o całkowitej pojemności ponad 25 000 ton, zlokalizowanej na terenie Zakładu [...] Sp. z o. o. w miejscowości L. przy Al. [...]. W pozwoleniu zintegrowanym określone zostały: rodzaj i parametry instalacji, w tym opis kwatery składowej [...] położonej na działkach nr [...] i [...] w miejscowości L. przy Al. [...] (dalej "teren instalacji") zaprojektowanej jako składowisko podpoziomowo - nadpoziomowe ograniczone obwałowaniem o pojemności geometrycznej 1 550 000 m3 i pojemności całkowitej 1 550 000 Mg (przy współczynniku zagęszczania odpadów 1,0 Mg/m3); gospodarka wodno - ściekowa; parametry instalacji z uwzględnieniem maksymalnej rocznej ilości odpadów deponowanych na składowisku - 150 000 Mg; wielkość dopuszczalnej emisji w warunkach normalnego funkcjonowania instalacji w tym: rodzaje i ilości odpadów przewidzianych do unieszkodliwienia poprzez składowanie oraz przewidzianych do odzysku, miejsce i sposób magazynowania odpadów poddawanych odzyskowi, metody odzysku i unieszkodliwiania odpadów; sposób emisji gazów lub pyłów do powietrza; problem emisji hałasu; techniczne i organizacyjne metody ochrony środowiska jako całości; sposób zapobiegania awariom. Termin ważności pozwolenia został ustalony do dnia 31 grudnia 2020 r.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right