Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 11 lipca 2012 r., sygn. III SA/Gl 579/12
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Mirosław Kupiec (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Barbara Brandys-Kmiecik, Sędzia WSA Iwona Wiesner, Protokolant Specjalista Anna Charchuła, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 lipca 2012 r. przy udziale - sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. w M. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną; 2. stwierdza, że zaskarżona interpretacja indywidualna nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku; 3. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457 zł (słownie: czterysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
1. Zaskarżoną interpretacją indywidualną z dnia [...] r., nr [...], Minister Finansów stwierdził, że stanowisko "A" Sp. z o.o. z siedzibą w M. (zwaną dalej Spółką) dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania prawidłowej stawki podatku do dostawy wyrobów medycznych łącznie z wyposażeniem dodatkowym, było nieprawidłowe.
2. Spółka wnioskiem, który został złożony do organu w dniu [...] r., wniosła o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania prawidłowej stawki podatku do dostawy wyrobów medycznych łącznie z wyposażeniem dodatkowym.
2.1. We wskazanym wniosku przedstawiła następujący zaistniały stan faktyczny.
Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu wyrobami medycznymi w rozumieniu "ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o wyrobach medycznych", przy czym sprzedawane wyroby medyczne, w tym używane, obejmują sprzęt medyczny oraz systemy medyczne. Podkreśliła, że w ich skład wchodzą również części, które pomimo, że same odrębnie nie są zarejestrowane jako wyrób medyczny, to stanowią niezbędne elementy składowe wyrobu, które są potrzebne do prawidłowego działania sprzętu medycznego jako wyrobu medycznego, czyli jako wyposażenie dodatkowe, np.: