Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 28 marca 2012 r., sygn. III SA/Kr 747/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tadeusz Wołek Sędziowie WSA Bożenna Blitek (spr.) WSA Barbara Pasternak Protokolant Monika Wójcik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 marca 2012 r. sprawy ze skargi A. B. - "A" na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia 15 kwietnia 2011 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej skargę oddala

Uzasadnienie

Pismem z dnia 1 czerwca 2010 r., doręczonym 7 czerwca 2010 r., A. B. prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą "A" została zawiadomiona o kontroli przedsiębiorstwa w podanym w piśmie zakresie - według art. 50 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym ze wskazaniem okresu działalności jaki będzie przedmiotem kontroli.

W protokole kontroli przeprowadzonej od dnia 28 czerwca 2010 r. do dnia 7 lipca 2010 r. stwierdzono, że przedsiębiorca nie dopełnił obowiązku przechowywania wykreskówek i nie okazał do kontroli 107 wykreskówek dotyczących kierowcy J. K. oraz 127 wykreskówek dotyczących kierowcy A. B. Do protokołu dołączono m. in. oświadczenie przedsiębiorcy dotyczące braku wykreskówek oraz opis strat powstałych w związku z zalaniem mieszkania. Z oświadczenia A. B. z dnia 28 czerwca 2010 r. wynika, że w czerwcu w wyniku ulewnych deszczy woda zalała suteryny domu, gdzie mieści się biuro przedsiębiorstwa, do wysokości 60 cm niszcząc ściany, dokumenty, procesor z komputera, meble i panele, a nadto w oświadczeniu podano, że zgłoszono szkody do Urzędu Miasta i przewodniczącego Osiedla, a podczas zalania nie było nikogo w domu, gdyż nie spodziewano sie zalania i wszyscy wyjechali do córki do B, gdzie świętowano Boże Ciało. Z opisu strat zawartego w piśmie Urzędu Miasta Nowego Sącza pod nazwą "Listy Mieszkańców A, którzy zostali poszkodowani w wyniku zagrożenia powodziowego powstałego w dniach 16-18.05.2010 r. wynika, że w domu A. i M. B. zostały zalane suteryny mieszkania z wyposażeniem, piwnica, kotłownia, garaż i firmowe dokumenty, a w domu A. B. piwnica domu, kotłownia z piecami, zabudowania gospodarcze, kotłownia z piecem przy szklarni, urządzenia i maszyny rolne pod wozownią, uprawa ogórka i płyty betonowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00