Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 23 lutego 2012 r., sygn. II SA/Sz 1324/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Elżbieta Makowska, Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder,, Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz (spr.), Protokolant Joanna Białas-Gołąb, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 23 lutego 2012r. sprawy ze skargi Spółki A. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy uzgodnienia koncesji na wydobywanie kopaliny I uchyla zaskarżone postanowienie oraz poprzedzające je postanowienie Wójta Gminy z dnia [...] nr [...], II stwierdza, że zaskarżone postanowienie nie podlega wykonaniu, III zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz strony skarżącej Spółki A. kwotę [...] ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania

Uzasadnienie

W dniu [...] Wójt Gmina na podstawie art. 106 kodeksu postępowania administracyjnego, art. 16 ust. 5 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2005 r. Nr 228 poz. 1947 z 2005 r. z późn.zm.) w związku z pismem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Nr [...] (data wpływu do Urzędu [...] r.) w sprawie udzielenia Spółce A koncesji na wydobywanie kopaliny ze złoża kruszywa naturalnego [...] postanowił odmówić uzgodnienia koncesji na wydobywanie kopaliny ze złoża kruszywa naturalnego [...] dla Spółki A.

Z uzasadnienia postanowienia wynika, że Marszałek Województwa na wniosek firmy A wszczął postępowanie dotyczące udzielenia koncesji na wydobywanie kopaliny ze złoża kruszywa naturalnego [...] gmina [...].

Powołując się na art. 16 ust. 5 ustawy Prawo geologiczne i górnicze Wójt wyjaśnił, iż udzielenie koncesji na taką działalność wymaga uzgodnienia z wójtem, burmistrzem lub prezydentem, natomiast uzgodnienie następuje na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego, a przypadku jego braku na podstawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

Złoże [...], które będzie eksploatowane udokumentowane zostało na obszarze działek nr [...]. Dla działek tych nie ma opracowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00