Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 10 lutego 2012 r., sygn. III SA/Łd 16/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Teresa Rutkowska (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Irena Krzemieniewska Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska Protokolant asystent sędziego Agata Brolik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 lutego 2012 r. sprawy ze skargi C. G. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie odmowy wymeldowania E. B. wraz z córką R. oddala skargę

Uzasadnienie

III SA/Łd 16/12

U Z A S A D N I E N I E

Decyzją z dnia [...] r. (znak [...]) Wojewoda Ł. utrzymał w mocy decyzję Prezydenta Miasta B. z dnia [...] r. orzekającą o odmowie wymeldowania E. M. B. wraz z córką R. W. B. z pobytu stałego w lokalu położonym w B. osiedle D. Nr [...] [...].

Z wnioskiem o wymeldowanie E. B. z córką R. B. wystąpił C. G. (ojciec E. B.). Uzasadniając swój wniosek C. G. podnosił, iż córka opuściła lokal dobrowolnie, bowiem wyprowadziła się do lokalu, w którym zamieszkuje jej mąż G. B., a który położony jest w miejscowości B.. W toku postępowania wyjaśnił także, iż nie jest zorientowany, czy córka i wnuczka posiadają w miejscu stałego zameldowania swoje rzeczy osobiste. Przyznał natomiast, że córka wraz z rodziną co najmniej raz w miesiącu, a nawet częściej składa wizyty w mieszkaniu. Najczęściej są to weekendy podczas których wspólnie z rodziną pozostaje w mieszkaniu.

E. B. oświadczyła natomiast, że lokalu w B. na osiedlu D. [...] [...] nie opuściła na stałe, bowiem zawsze nosiła się z zamiarem powrotu do mieszkania. Z mieszkania zabrała swoje i córki rzeczy osobiste, te najbardziej im potrzebne. Jak wyjaśniła, sytuacja taka wytworzyła się w 2006 r, kiedy to podjęła pracę zarobkową na terenie Ł. Wówczas to czasowo zamieszkała w nieruchomości teściów w miejscowości B. 37 wraz z mężem i córką. Nigdy nie wyprowadzała się z lokalu rodziców. Nie zaprzecza, że czasowo zamieszkuje w lokalu teściów, ale pobyt ten związany jest z zatrudnieniem. Z chwilą rozwiązania z nią umowy o pracę ma zamiar powrócić do lokalu rodziców, w którym często przebywa. Spędza przeważnie w nim dni wolne od pracy. Wskazała także, że obecnie powrót do miejsca stałego zameldowania ograniczają jej również nieporozumienia pomiędzy rodzicami. Wyjaśniła, że został złożony wniosek o znęcanie się ojca nad nią, jej siostrą i jej matką. Załączyła do akt zawiadomienie kierowane do Prokuratury Rejonowej w B. dotyczące przesłania do sądu aktu oskarżenia przeciwko C. G. oskarżonemu o popełnienie przestępstwa z art. 207 § 1 k.k., jako dowód na potwierdzenie jej wyjaśnień w zakresie znęcania się ojca nad rodziną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00