Orzeczenie
Wyrok WSA w Lublinie z dnia 17 stycznia 2012 r., sygn. I SA/Lu 705/11
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Fita, Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz (sprawozdawca), WSA Krystyna Czajecka-Szpringer, Protokolant Referent stażysta Paulina Zając, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 17 stycznia 2012 r. sprawy ze skargi P. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie określenia wysokości straty za 2009 r. oddala skargę.
Uzasadnienie
I SA/Lu 705/11
UZASADNIENIE
1. Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...] określającą P. S. / podatnik / wysokość straty w działalności gospodarczej w 2009 r. w kwocie [...]
Z uzasadnienia zaskarżonej decyzji wynika, iż podatnik w rozpatrywanym roku podatkowym prowadził działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego towarów. Na podstawie przesłanych przez firmę A. w Ł. faktur zakupu oraz dołączonych do faktur paragonów z kasy fiskalnej, dokumentujących zakup oleju napędowego na stacji paliw w L. organ podatkowy stwierdził, że opisane w tych dokumentach zakupy nie dokumentują rzeczywistych transakcji i nie są powiązane z przychodem podatnika z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Dokonano analizy dokumentów, dotyczących zakupu paliwa na stacji paliw B. z uwzględnieniem ilości zakupionego paliwa, godzin zakupu, numerów rejestracyjnych pojazdów, dokonywania zakupu paliwa do poszczególnych pojazdów w odstępie kilku bądź kilkunastu minut, braku wskazania numerów rejestracyjnych pojazdów na paragonach dotyczących zakupu paliwa oraz faktu, że w większości przypadków zbiorcze faktury wystawiane były na podstawie kilku paragonów dokumentujących zakup w dniach wcześniejszych. Podatnik nie wyjaśnił wiarygodnie, takiego sposobu dokumentowania zdarzeń. Zmieniał twierdzenia. W tych okolicznościach stwierdzono brak związku tych zakupów z działalnością gospodarczą podatnika. Także informacje od kontrahentów podatnika nie dowodzą zakupu paliwa do wskazywanych samochodów, we wskazywanym czasie. Zakwestionowane podatnikowi koszty uzyskania przychodów to 16.734,77 zł.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right