Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 25 stycznia 2012 r., sygn. II SA/Go 966/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Brzezińska (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Maria Bohdanowicz Sędzia WSA Michał Ruszyński Protokolant sekr. sąd. Elżbieta Dzięcielewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 stycznia 2012 r. sprawy ze skargi Przedsiębiorstwa "P" Spółka z o.o. na uchwałę Rady Miejskiej z dnia [...] r., nr IX.51.2011 w przedmiocie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowo-zachodniej części "Starego Miasta" miasta oddala skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] lipca 2011r. (data wpływu do organu 1 sierpnia 2011 r.) Przedsiębiorstwo "P" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, reprezentowana przez adwokata, złożyła skargę na uchwałę Rady Miejskiej z dnia [...] maja 2011r. Nr IX/51/2011 w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowo-zachodniej części "Starego Miasta" miasta, wnosząc o jej uchylenie w zaskarżonej części.

W uzasadnieniu skargi oraz piśmie procesowym z dnia [...] stycznia 2012 r. pełnomocnik strony skarżącej sprecyzował, iż uchwała została zaskarżona w części obejmującej "§ 4 pkt 5 ust. 5d oraz § 4 pkt 6 ust. 3d". Skarżonej uchwale zarzucono:

- naruszenie art. 101 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, poprzez uznanie, że uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który ogranicza prawo własności, a zatem narusza interes prawny właściciela nieruchomości oraz

- sprzeczność ustaleń organu z zebranym w sprawie materiałem dowodowym polegającą na przyjęciu, że w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie do przyjęcia jest realizacja inwestycji polegającej na budowie obiektów o funkcji obsługi komunikacji, w tym stacji paliw, gdy tymczasem założenia planu przewidują przeznaczenie terenu na funkcje usługowe, handlowe, administracyjne, turystyczne

i mieszkaniowe wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, co oznacza, że istnieje realna potrzeba budowy takiego obiektu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00