Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 25 stycznia 2012 r., sygn. III SA/Gl 781/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Henryk Wach, Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Herman, Sędzia WSA Iwona Wiesner (spr.), Protokolant St. sekretarz sądowy Beata Mahlhofer, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 stycznia 2012 r. przy udziale - sprawy ze skargi "A" sp. z o. o. w D. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną; 2. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457 zł (słownie: czterysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego

Uzasadnienie

Dnia [...] r. "A" Sp. z o.o. w D. złożyła do Dyrektora Izby Skarbowej w K. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania energii elektrycznej zużywanej w procesach metalurgicznych.

We wniosku Spółka przedstawiła następujący stan faktyczny;

Spółka jest producentem żeliwnym tarcz hamulcowych wykorzystywanych w przemyśle samochodowym.

Pierwszym etapem produkcji tarcz jest przygotowanie żeliwa o wymaganym przez nabywców tarcz składzie chemicznym z odpowiednich składników stopowych. Żeliwo przygotowane jest w piecach indukcyjnych, w których przebiega kluczowy dla produkcji tarcz proces metalurgiczny topienia zaczynu metalowego segregowanego (zimny wsad) wraz z dodatkami żelazostopów. Piece indukcyjne zasilane są energią elektryczną i są wykorzystywane wyłącznie w opisanym powyżej procesie metalurgicznym, tj. w celu przetwarzania materiału wsadowego wraz z żelazostopami w żeliwo. Otrzymane ciekłe żeliwo przechowywane jest w piecu zalewowym, a następnie zostaje umieszczone w specjalistycznych formach. Po zastygnięciu forma trafia na linię automatycznego czyszczenia (rafinacji), gdzie usuwane są śrutem wszelkie pozostałości mas formierskich. Powstały produkt w postaci odlewu tarczy hamulcowej trafia do zakładu obróbki mechanicznej, gdzie przyjmuje postać produktu gotowego. Wszystkie procesy mają miejsce na terenie zakładu Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00