Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 19 grudnia 2011 r., sygn. VI SA/Wa 1868/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Głowacka-Klimas (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka Sędzia WSA Andrzej Wieczorek Protokolant st. sekr. sąd. Jan Czarnacki po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 grudnia 2011 r. sprawy ze skargi L. D na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia [...] lipca 2011 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie punktu aptecznego oddala skargę

Uzasadnienie

[...] Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w [...] decyzją z dnia [...] sierpnia 2009 r. znak [...] udzielił zezwolenia na prowadzenie punktu aptecznego "P." położonego w miejscowości [...] (gmina M.) przy ul. [...], L. D.

Dnia [...] stycznia 2011 r. do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w [...] wpłynął anonim do którego została załączona płyta CD-R która zawierała nagranie z przyjęcia przez L. D. recepty z przepisanym produktem leczniczym Relanium, tabl. Na nagraniu widoczne było również wydanie tego produktu przez L. D. w dniu następnym.

W wyniku otrzymania powyższego nagrania w dniu [...] lutego 2011 w punkcie aptecznym "P." została przeprowadzona kontrola doraźna w celu sprawdzenia obrotu produktami leczniczymi. W trakcie kontroli, przeprowadzonej w obecności zezwoleniobiorcy, kontrolujący stwierdzili, iż we wnętrzu stojącej w pomieszczeniu socjalnym "pufy" z podnoszonym siedziskiem znajdowały się 23 produkty lecznicze - wymienione w załączniku nr 2 do protokołu kontroli, w tym substancje psychotropowe grupy IV-P. Produkty te nie posiadały założonych kart zakupu i nie zostały wprowadzone na stan magazynowy. W trakcie kontroli L. D. nie wyjaśnił powodów zgromadzenia i przechowywania w punkcie aptecznym produktów leczniczych, które nie mogą być przedmiotem obrotu w punkcie aptecznym. Na okoliczność kontroli został sporządzony protokół znak [...] podpisany przez kontrolujących, a także L. D.

Pismem z dnia [...] lutego 2011 r. pełnomocnik strony wniósł zastrzeżenia do protokołu z kontroli punktu aptecznego "P.". W piśmie tym wniósł o uzupełnienie protokołu o treść: "Kontrolujący znaleźli w pufie 5 opakowań leków, które nie mogły być przedmiotem obrotu. Nie znaleziono jakichkolwiek przesłanek świadczących o tym, iż kontrolowany zamierzał wprowadzić te przedmiotu do obrotu", a także o wyrażenie zgody na sprzedaż zabezpieczonych w trakcie kontroli leków, które mogą być przedmiotem obrotu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00