Orzeczenie
Wyrok WSA w Lublinie z dnia 7 grudnia 2011 r., sygn. I SA/Lu 620/11
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk, Sędziowie WSA Krystyna Czajecka-Szpringer, WSA Małgorzata Fita (sprawozdawca), Protokolant Referent stażysta Paulina Zając, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 7 grudnia 2011 r. sprawy ze skargi "A" w W. na interpretację indywidualną Wójta Gminy z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości oddala skargę
Uzasadnienie
I SA/Lu 620/11
UZASADNIENIE
W interpretacji indywidualnej z dnia 28 czerwca 2011 r., Wójt Gminy (dalej - organ podatkowy) działając na podstawie art. 14j § 1 i § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz.60, ze zm., dalej - O.p.) stwierdził, że stanowisko "A" (określona we wniosku pomyłkowo jako Sp. z.o.o, dalej - skarżąca, spółka) przedstawione we wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji w zakresie podstawy opodatkowania w podatku od nieruchomości w odniesieniu do stacji zgazowania skroplonego gazu ziemnego LNG - jest nieprawidłowe.
W uzasadnieniu podał, że w dniu 17 marca 2011 r. wpłynął do Urzędu Gminy wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczący podstawy opodatkowania w podatku od nieruchomości w odniesieniu do stacji zgazowania skroplonego gazu ziemnego LNG.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
A. w W. jest właścicielem stacji zgazowania skroplonego gazu ziemnego LNG zwanej dalej stacją gazową LNG. Stacje te składają się ze zbiorników służących do magazynowania skroplonego metanu, parownicy atmosferycznej, armatury odcinającej wraz z zabezpieczeniem, stacji redukcyjnej wraz z kotłownią nawanialni kontaktowej, gazociągów wylotowych, stacji pomiarowej, gazociągu średniego ciśnienia, sztycy przyłączeniowej i wolno stojącej szafki redukcyjnej. Fundamenty pod urządzenia techniczne (zbiorniki magazynowe, parownice, stacje redukcyjne, nawanialnie czy też stację pomiarową) wykonane są z reguły z bloczków betonowych związanych zaprawą cementowo-wapienną.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right