Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 1 grudnia 2011 r., sygn. I SA/Bd 696/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Izabela Najda-Ossowska (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Leszek Kleczkowski Sędzia WSA Ewa Kruppik-Świetlicka Protokolant Asystent sędziego Joanna Jaworska po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 01 grudnia 2011 r. sprawy ze skargi M. P. na postanowienie Ministra Finansów z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie pozostawienia wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej bez rozpoznania. 1. uchyla zaskarżone postanowienie 2. określa, że zaskarżone postanowienie nie może być wykonane w całości 3. zasądza od Ministra Finansów na rzecz skarżącej M. P. kwotę [...] zł ([...]) tytułem zwrotu kosztów postępowania

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem Minister Finansów utrzymał w mocy postanowienie odmawiające wszczęcia postępowania w sprawie wniosku M. P. (Skarżącej) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od gier.

W uzasadnieniu organ wskazał, że Skarżąca złożyła wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku od gier, w którym przedstawiła następujący opis stanu faktycznego, podnosząc, że pytanie o interpretację dotyczy pojęcia gra losowa: czy w przypadku, gdy osoba prawna (klient) przyrzeknie nieodpłatnie nagrodę rzeczową lub pieniężną za wykonanie oznaczonej czynności wymagającej nakładu pracy osoby fizycznej np. wykonanie znaku towarowego, wykonanie rysunku uzewnętrzniającego świadczone przez ten podmiot usługi, napisanie recenzji za które to sąd konkursowy przyzna najlepszemu, zdaniem sądu konkursowego wykonaniu, nagrodę rzeczową lub pieniężną, czy czynność taka podlega przepisom ustawy o grach losowych; czy przyrzeczenie publiczne osoby prawnej (klienta skarżącej) nieodpłatnie nagrody rzeczowej lub pieniężnej na zawarcie umowy o świadczenie usług w określonym terminie a następnie wylosowanie nagrody spośród osób, które umowę zawarły podlega przepisom wskazanej ustawy? Czy ma znaczenie wykonywanie czynności jednorazowo a nie jako prowadzonej działalności gospodarczej? Czy możliwe jest uzyskanie zezwolenia post factum i na jakich zasadach i jaką odpłatnością oraz jakie skutki podatkowe wywołuje przedmiotowe zdarzenie w przypadku nieuzyskania wymaganego zezwolenia?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00