Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 26 października 2011 r., sygn. I SA/Po 438/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dominik Mączyński Sędziowie Sędzia WSA Karol Pawlicki Sędzia WSA Izabela Kucznerowicz (spr.) Protokolant st. sekr. sąd. Joanna Świdłowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 października 2011 r. sprawy ze skargi [...] zarządcy przymusowego działającego na rzecz upadłej [...] na decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej [...] z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji po wznowieniu postępowania kontrolnego oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu (...) grudnia 2010 r. wpłynął wniosek pełnomocnika J. R. o wznowienie postępowania kontrolnego zakończonego decyzją Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w P. nr (...) z dnia (...) 12.2005 roku określającą zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za luty, maj, czerwiec, wrzesień, październik i listopad 2003 roku oraz nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres za marzec, kwiecień, lipiec, sierpień i grudzień 2003 roku. Decyzja ta zgodnie z art. 128 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r., nr 8, poz. 60 ze zm. dalej zwanej: O.p.) jest ostateczna, gdyż nie służy od niej odwołanie.

Podstawą złożenia wniosku o wznowienie postępowania kontrolnego były według Strony nowe okoliczności faktyczne oraz nowe dowody, które istniały w dniu wydania decyzji, a które nie były znane organowi w dniu wydania decyzji.

We wniosku o wznowienie postępowania kontrolnego pełnomocnik Strony wniósł o przeprowadzenie następujących dowodów:

1) przesłuchania w charakterze świadka M. R. na okoliczność, że zdarzenia gospodarcze dokumentowane pomiędzy firmą "C", a Spółkami ""A"" i ""B"" miały rzeczywiście miejsce,

2) z dokumentu lub przesłuchania w charakterze świadka M. T., na okoliczność, że firmy ""A"" i ""B"" posiadały faktycznie paliwo i mogły nimi handlować,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00