Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 7 października 2011 r., sygn. I SA/Kr 1064/11

 

Sygn. akt I SA/Kr 1064/11 | | W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 7 października 2011 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Grażyna Firek, Sędzia: WSA Beata Cieloch, Sędzia: WSA Jarosław Wiśniewski (spr.), Protokolant: Aleksandra Osipowicz, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 września 2011 r., sprawy ze skargi "A" S.A. w W., na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, z dnia 21 marca 2011 r. Nr [...], w przedmiocie podatku od nieruchomości za 2006r. - skargę oddala

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia 21 marca 2011 r., Nr[...], Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję Prezydenta Miasta z dnia 20 października 2010 r. określającą Spółce A. S.A.(dalej zwanej "Spółką", względnie "A.") wysokość zobowiązania z tytułu podatku od nieruchomości za 2006 r. na kwotę 20 531,50 zł i określiło wysokość tego zobowiązania na kwotę 5 121 zł.

W uzasadnieniu wskazano, że wobec Spółki zostało wszczęte postępowanie podatkowe w sprawie określenia wysokości zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od nieruchomości za rok 2006, gdyż nie złożyła ona deklaracji podatkowej. W toku postępowania ustalono, że w roku tym Spółka była właścicielem tablic reklamowych posadowionych na terenie Gminy Miejskiej K. Do opodatkowania podatkiem od nieruchomości przyjęto 16 wolnostojących trwale związanych z gruntem tablic reklamowych położonych na terenie Gminy Miejskiej K. lub Skarbu Państwa, zajętych przez A. na podstawie decyzji Prezydenta Miasta, orzekających o zajęciu pasa drogowego w celu umieszczenia reklamy.

Ustalono ponadto , iż powierzchnia gruntów podlegająca opodatkowaniu odpowiada powierzchni fundamentów pod tablicami. W przypadku Reklamy "Backlinght" 5,9x2,9m powierzchnia fundamentów wynosi 7,2 m2 natomiast w przypadku reklamy "Backlinht" 7x15m powierzchnia fundamentu stanowi 36,75 m2 . Organ podatkowy analizę trwałego związania z gruntem przeprowadził z uwzględnieniem faktu , iż integralną częścią wymienionych reklam jest fundament . Fundament urządzenia reklamowego typu "Backlinght" 5,9x2,9m zagłębiony jest na głębokość około 1,35m natomiast w przypadku tablicy reklamowej "Backlinht" 7x15m na głębokość 2,5 m.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00