Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 września 2011 r., sygn. V SA/Wa 2644/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Michał Sowiński, Sędzia WSA - Andrzej Kania, Sędzia WSA - Mirosława Pindelska (spr.), Protokolant: starszy sekretarz - Marcin Kwiatkowski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 września 2011 r. sprawy ze skargi K. "M." na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia ... września 2010 r. nr ... w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji ostatecznej; oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Sądu decyzją z ... września 2010 r., po rozpatrzeniu odwołania wniesionego przez K. "M.", dalej: "skarżąca", Dyrektor Izby Celnej w W., dalej "organ", utrzymał w mocy decyzję własną z ... maja 2010 r. odmawiającą uchylenia ostatecznej decyzji Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia ... maja 2006 r. oraz poprzedzającej ją decyzji Naczelnika Urzędu Celnego ... w W. z dnia ... września 2004 r.

Decyzja zapadła w następującym stanie faktycznym.

W dniu ... września 2001 r. na podstawie dokumentu SAD nr ... skarżąca zgłosiła do procedury dopuszczenia do obrotu na polskim obszarze celnym towar w postaci płaszczy dziecięcych przeciwdeszczowych z PCV, ze stawką celną konwencyjną.

W ramach kontroli postimportowej organ celny zweryfikował całość dokumentów przedłożonych do odprawy celnej. Przeprowadzona kontrola wykazała, iż do zgłoszenia celnego skarżąca nie załączyła żadnego dokumentu wskazującego na kraj pochodzenia sprowadzonych towarów.

Biorąc pod uwagę wyniki kontroli postimportowej sprowadzonych towarów, Naczelnik Urzędu Celnego ... w W. wszczął z urzędu postępowanie w sprawie ustalenia kraju pochodzenia, stawki celnej, obliczenia kwoty długu celnego oraz określenia wysokości podatku od towarów i usług względem towaru objętego zgłoszeniem celnym SAD nr ..., a następnie decyzją z ... września 2004 r. uznał to zgłoszenie za nieprawidłowe w zakresie zastosowanej długu celnego oraz podatku od towarów i usług. Kwotę wynikającą z długu celnego określił z zastosowaniem stawki celnej autonomicznej podwyższonej o ...%. Stronę obciążono również odsetkami wyrównawczymi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00