Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 14 wrzenia 2011 r., sygn. VI SA/Wa 471/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Urszula Wilk Sędziowie Sędzia WSA Danuta Szydłowska Sędzia WSA Andrzej Wieczorek (spr.) Protokolant st. sekr. sąd. Paulina Paczkowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 września 2011 r. sprawy ze skargi K. Sp. j. z siedzibą w J. na postanowienie Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] grudnia 2010 r. nr [...] w przedmiocie zawieszenia postępowania w sprawie udzielenia patentu na wynalazek oddala skargę

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia [...] grudnia 2010 r. Urząd Patentowy RP działając na podstawie art. 245 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (Dz. U z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 z późniejszymi zmianami) (dalej p.w.p.) po rozpatrzeniu złożonego przez M. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W., wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy od postanowienia z dnia [...] czerwca 2010 r. o podjęciu zawieszonego postępowania w sprawie zgłoszenia wynalazku pt. "Sposób realizacji płatności przy użyciu telefonu i wybierania tonowego DTMF", nr [...] zgłoszonego przez H. K. uchylił zaskarżone postanowienie z dnia [...] czerwca 2010 r. oraz działając na podstawie art. 100 § 1 Kpa. w związku z art. 252 p.w.p. wezwał do wystąpienia do Sądu z pozwem o ustalenie komu przysługuje prawo do uzyskania patentu na ww. wynalazek w terminie 3 miesięcy od dnia otrzymania postanowienia.

Do wydania powyższego rozstrzygnięcia doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym:

W dniu [...] listopada 2002 r. H. K. dokonał zgłoszenia wynalazku pt. "Sposób realizacji płatności przy użyciu telefonu i wybierania tonowego DTMF".

Pismem z dnia 20 lutego 2009 r. M. Spółka z o.o. wniosła o udzielenie patentu na jej rzecz.

Do wniosku dołączono poświadczone notarialnie za zgodność z oryginałem oświadczenie H. K. z dnia 1 czerwca 2006 r., w którym H. K. stwierdza, że prawo do ww. zgłoszenia wynalazku wniósł do spółki jawnej M. C. H. K. Spółka Jawna w dniu [...] lutego 2006 r. Ponadto do wniosku dołączono postanowienie Sądu Rejonowego dla W. z dnia 23 maja 2007 r. z którego wynika, że ww. spółka jawna została połączona ze spółką A. Spółka z o.o. Z kolei spółka A. zmieniła nazwę na M. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a następnie na M. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00