Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 29 wrzenia 2011 r., sygn. III SA/Lu 203/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jerzy Drwal, Sędziowie Sędzia SO del. Robert Hałabis,, Sędzia WSA Ewa Ibrom (sprawozdawca), Protokolant Asystent sędziego Adam Traczyk, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 29 września 2011 r. sprawy ze skargi J. D. i P. D. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w B. P. z dnia [...] 2011 r. nr [...] w przedmiocie zwrotu cła od importowanego samochodu oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] marca 2011 r. Dyrektor Izby Celnej w B., po rozpatrzeniu odwołania P. i J. D., utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w L. Nr [...] z dnia [...] grudnia 2010 r., zarządzającą zwrot cła od importowanego samochodu marki [...].

W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, że w dniu 4 lipca 2006 r. skarżący P. i J. D. zgłosili do procedury dopuszczenia do obrotu sprowadzony ze Szwajcarii samochód osobowy marki [...], rok produkcji 2002. Do zgłoszenia celnego dołączono m.in. umowę sprzedaży z dnia 16 czerwca 2006 r. opiewającą na kwotę 1000 CHF. Zastosowano preferencyjną stawkę celną w wysokości 0%, ponieważ umowa z dnia 16 czerwca 2006 r. zawierała deklarację o preferencyjnym pochodzeniu towaru. Zgłoszenie celne zostało przyjęte przez organ celny, co z mocy prawa spowodowało objęcie towaru procedurą celną i określenie kwoty długu celnego na podstawie zadeklarowanych przez skarżących elementów kalkulacyjnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00