Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 20 lipca 2011 r., sygn. I SA/Go 463/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Wierchowicz Sędziowie Sędzia WSA Krystyna Skowrońska-Pastuszko (spr.) Sędzia WSA Anna Juszczyk-Wiśniewska Protokolant Asystent sędziego Katarzyna Kołodziej-Kobierowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 lipca 2011 r. sprawy ze skargi RP sp. z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1. Uchyla zaskarżoną decyzję. 2. Określa, że zaskarżona decyzja nie może zostać wykonana. 3. Zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącej Spółki kwotę 3.124 (trzy tysiące sto dwadzieścia cztery) złote tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Skarżąca RP Spółka z o. o. wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej (zw. dalej Dyrektor Izby Celnej) nr [...] z dnia [...] kwietnia 2011r. utrzymującą w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego (zw. dalej Naczelnik Urzędu Celnego) nr [...] z dnia [...] listopada 2003r. ustalającą zobowiązanie w podatku od towarów i usług.

W sprawie ustalono następujący stan faktyczny.

Decyzją z dnia [...] listopada 2003 r. Naczelnik Urzędu Celnego ustalił RP Spółce z o .o. zobowiązanie od importu samochodów osobowych marki R w 1998 r. w podatku od towarów i usług w kwocie 22.427,30 zł.

Od decyzji organu pierwszej instancji skarżąca Spółka złożyła odwołanie, wnosząc o jej uchylenie i umorzenie postępowania.

Dyrektor Izby Celnej decyzją z dnia [...] maja 2004 r. uchylił wyżej wymienioną decyzję organu pierwszej instancji w części dotyczącej odsetek od podatku, w pozostałym zaś zakresie rozstrzygnięcie to utrzymał w mocy.

W uzasadnieniu wyjaśnił, że w sprawie ponad wszelką wątpliwość wykazano, że przedmiotem importu były samochody osobowe, wobec czego zasadnym było wydanie przez Urząd Celny decyzji o wymiarze zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług. Podkreślił także, że charakter importowanych samochodów został bezsprzecznie stwierdzony w prawomocnych decyzjach Prezesa Głównego Urzędu Ceł jak też, że nie został zakwestionowany w trakcie kontroli Naczelnego Sądu Administracyjnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00