Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 2 czerwca 2011 r., sygn. I SA/Sz 212/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Kazimierz Maczewski, Sędziowie Sędzia NSA Marian Jaździński, Sędzia WSA Ewa Wojtysiak (spr.), Protokolant Lidia Maląg, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 2 czerwca 2011 r. sprawy ze skargi R.K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odpowiedzialności członka zarządu za zaległości podatkowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] znak: [...], Naczelnik Urzędu Celnego w S. określił "P" Spółka z o.o. z siedzibą w T. przy ulicy [...], zobowiązanie podatkowe w podatku akcyzowym za miesiąc październik 2005 r. w wysokości [...] oraz określił kwotę odsetek od zaległości podatkowych od wpłat dziennych za miesiąc sierpień 2005 r. w wysokości [...].

Z uzasadnienia powyższej decyzji wynika, że jako datę powstania zobowiązania podatkowego organ podatkowy uznał fakt zakupu i wejścia w posiadanie przez Spółkę "P" nabytego oleju napędowego na podstawie faktury z dnia [...] o Nr [...], zaksięgowanej w ewidencji Rejestr zakupów VAT, jako ostatniej transakcji w okresie objętym kontrolą, stosownie do art.6 ust.1 wówczas obowiązującej ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 29, poz. 257 z późn. zm.), wskazując przy tym, że termin płatności tego zobowiązania podatkowego upłynął w dniu 11 listopada 2005 r.

Spółka "P" nie zapłaciła wskazanego wyżej zobowiązania podatkowego w terminie płatności, co spowodowało wszczęcie postępowania egzekucyjnego w trybie przepisów ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz.U.05.229.1954 z późn. zm.) w celu wyegzekwowania należności od zobowiązanej Spółki "P".

Postanowieniem z dnia [...] Dyrektor Izby Celnej jako organ egzekucyjny umorzył postępowanie egzekucyjne w stosunku do zobowiązanej "P" wobec stwierdzenia, że w postępowaniu egzekucyjnym nie uzyska się kwoty przewyższającej wydatki egzekucyjne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00