Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 5 maja 2011 r., sygn. I SA/Wr 161/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dagmara Dominik-Ogińska, Sędziowie Sędzia WSA Marta Semiczek, Sędzia WSA Ewa Kamieniecka (sprawozdawca), Protokolant Anna Kruś, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 5 maja 2011 r. sprawy ze skargi A. w G. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 6 października 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych uchyla zaskarżoną interpretację

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi jest indywidualna interpretacja przepisów prawa Ministra Finansów z dnia 6 października 2010 r. Nr [...].

Jak wynika z akt sprawy w dniu 6 lipca 2010 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa "A." w G. (zwana dalej stroną skarżącą) złożyła wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów pracowników.

Przedstawiając okoliczności faktyczne sprawy strona skarżąca wskazała, że w celu zintegrowania załogi zorganizowała imprezę sportowo-rekreacyjną dla swoich pracowników, w całości sfinansowaną z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, zgodnie z obowiązującym w Spółdzielni Regulaminem ZFŚS. Na potrzeby imprezy nie tworzono żadnej listy uczestników, a mogli w niej udział brać wszyscy chętni pracownicy, którzy dowiedzieli się o imprezie z ogłoszenia przygotowanego przez pracodawcę. Na podstawie wstępnego rozpoznania co do ilości ewentualnych uczestników, oszacowano w przybliżeniu, jak duża będzie impreza i sporządzono preliminarz wydatków.

Podczas omawianego spotkania pracownicy mogli korzystać z usług gastronomicznych, brać udział w zabawach i konkurencjach sportowych oraz brać udział w zabawie tanecznej. Część z tego programu pracownicy zorganizowali we własnym zakresie, a część programu była zorganizowana przez firmy wynajęte przez stronę skarżącą. Ponadto Spółdzielnia zakupiła usługę transportową w celu dowiezienia pracowników do miejsca imprezy i z powrotem, jednak nie sposób stwierdzić ile osób skorzystało z tej możliwości oraz które to były osoby, albowiem część z pracowników zorganizowała transport we własnym zakresie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00