Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 5 maja 2011 r., sygn. I SA/Sz 91/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Kazimierz Maczewski, Sędziowie Sędzia WSA Nadzieja Karczmarczyk-Gawęcka,, Sędzia WSA Marzena Kowalewska (spr.), Protokolant Anna Kalisiak, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 5 maja 2011 r. sprawy ze skargi S. T. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za grudzień 2004 r. oddala skargę

Uzasadnienie

Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w S. w dniu [...] r. wszczął postępowanie kontrolne wobec S.T. zamieszkałego w miejscowości [...] . Postępowanie kontrolne obejmowało kontrolę m.in. rzetelności deklarowania podstaw opodatkowania oraz prawidłowość obliczania podatku akcyzowego za lata 2004-2006. Protokół z kontroli, doręczono w dniu 30 stycznia 2009 roku.

W następstwie dokonanych ustaleń, Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w S., decyzją nr [...] z dnia 30 czerwca 2009 r. określił S. T. należne zobowiązanie w podatku akcyzowym za miesiąc grudzień 2004 roku w kwocie [...] zł, w związku z wykonywaniem czynności podlegających opodatkowaniu.

Nie zgadzając się z powyższym rozstrzygnięciem, Strona pismem z dnia 16 lipca 2009r. wniosła odwołanie, domagając się uchylenia zaskarżonej decyzji w całości i umorzenie postępowania, ewentualnie uchylenia zaskarżonej decyzji i przekazania sprawy do ponownego rozpatrzenia Dyrektorowi Urzędu Kontroli Skarbowej w S.

W odwołaniu Strona zarzuciła Dyrektorowi Urzędu Kontroli Skarbowej w S., iż wydając zaskarżoną decyzję naruszył przepisy:

art. 188 Ordynacji podatkowej, poprzez bezzasadne pominięcie nowych dowodów i okoliczności powołanych w wyjaśnieniach do protokołu kontroli;

2. art. 21 ust. 3 Ordynacji podatkowej, poprzez jego niewłaściwe zastosowanie, wyrażające się w zaniechaniu zebrania dowodów i ustalenia elementów stanu faktycznego obniżających zobowiązanie podatkowe, a w szczególności:

faktu magazynowania oleju opałowego,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00