Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 12 kwietnia 2011 r., sygn. II SA/Po 831/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Kwiecińska (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Barbara Drzazga Sędzia WSA Tomasz Świstak Protokolant St. sekretarz sąd. Ewa Wąsik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 kwietnia 2011 r. sprawy ze skargi H. K. na decyzję Rektora Politechniki z dnia (...) Nr (...) w przedmiocie zwolnienia z obowiązku zaliczenia różnic programowych I. uchyla zaskarżoną decyzję, II. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana. /-/T. Świstak /-/M. Kwiecińska /-/B. Drzazga

Uzasadnienie

W dniu (...) września 2010 r. Prodziekan Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu ustalił H. K. różnice programowe do uzupełnienia na kierunku ekologia transportu.

Pismem z dnia (...) września 2010 r. H. K. zwrócił się do Prorektora ds. Kształcenia Politechniki z wnioskiem o umożliwienie uzupełnienia zaległości z trzeciego roku semestru 5 z przedmiotu silniki spalinowe i praktyki zawodowej w trybie studiów indywidualnych oraz zwolnienia z konieczności uzupełniania różnic programowych. Argumentując powyższą prośbę skarżący wskazał na swój stan zdrowia, związany z koniecznością częstych pobytów w szpitalu oraz trudnościami z normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie.

Decyzją z dnia (...) września 2010 r., nr (...) Prorektor ds. Kształcenia Politechniki, na podstawie art. 207 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2005 r. Nr 164, poz. 1365 ze zm.) oraz § 54 Regulaminu studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich Politechniki, nie wyraził zgody na zwolnienie z konieczności uzupełniania różnic programowych obejmujących treści kształcenia realizowane na w ramach przedmiotów kształcenia ogólnego, podstawowych i kierunkowych, wynikających ze standardów kształcenia na kierunku "transport", określonych przez Dziekana Maszyn Roboczych i Transportu. Jak wyjaśniono w uzasadnieniu, zaliczenie przedmiotów obejmujących treści objęte standardami kształcenia na kierunku transport jest warunkiem koniecznym uzyskania tytułu zawodowego inżyniera przez absolwenta tego kierunku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00