Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 10 marca 2011 r., sygn. II SA/Wa 1848/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Antoniuk Sędziowie WSA Przemysław Szustakiewicz WSA Sławomir Fularski (spr.) Protokolant ref. staż. Eliza Kusy po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 marca 2011 r. sprawy ze skargi A.A. na postanowienie Komendanta Głównego Straży Granicznej z dnia [...] września 2010 r. nr [...] w przedmiocie przekazania wniosku o wypłatę nagrody rocznej za 2009 r. w danej właściwości - oddala skargę

Uzasadnienie

Postanowieniem Nr [...] z dnia [...] sierpnia 2010 r. Komendant [...] Oddziału Straży Granicznej działając na podstawie przepisu art. 65 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000r. Nr 98, poz. 1071 ze zm., zwana dalej Kpa) postanowił o przekazaniu wniosku [...] Policji A.A. o wypłatę nagrody rocznej za 2009 r. do Komendy Powiatowej Policji w Z.

W uzasadnieniu postanowienia organ wyjaśnił, iż na mocy porozumienia zawartego w dniu 2 grudnia 2009 r. pomiędzy Komendantem Głównym Policji, a Komendantem Głównym Straży Granicznej, A.A. została od dnia 1 stycznia 2010 r. przeniesiona do dalszej służby w Policji. Organ podniósł, że kwestia wypłaty nagród rocznych uregulowana została w § 9 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 5 marca 2010 r. w sprawie warunków przyznawania funkcjonariuszom Straży Granicznej nagród rocznych, nagród uznaniowych i zapomóg (Dz. U. z 2010 r. Nr 45, poz. 270, dalej jako rozporządzenie MSWiA z dnia 5 marca 2010 r.). Z ust. 1 ww. przepisu wynika, że wypłata nagrody rocznej następuje nie później niż w ciągu trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych następujących po roku, za który przysługuje nagroda, zastrzeżeniem ust. 2 i 3. Zgodnie zaś z § 9 ust. 2 powołanego rozporządzenia funkcjonariuszowi zwalnianemu ze służby należną nagrodę roczną wypłaca się w ostatnim dniu służby. Zdaniem organu, z ww. przepisów wynika, że w przypadku określonym w ust. 1 funkcjonariusz może wystąpić z roszczeniem najwcześniej 1 kwietnia następnego roku, za który przysługuje nagroda, z kolei w przypadku określonym w ust. 2 terminem wymagalności jest ostatni dzień służby funkcjonariusza i w razie nie wypłacenia mu nagrody rocznej w tym dniu, może on w dniu następnym wystąpić z roszczeniem o wypłatę. W kontekście powyższych zapisów organ stwierdził, że przypadek A.A. nie wypełnia żadnej z sytuacji wskazanej w przywołanym przepisie regulującym wypłatę nagrody rocznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00