Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 19 stycznia 2011 r., sygn. I SA/Lu 626/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Fita, Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz (sprawozdawca),, NSA Anna Kwiatek, Protokolant Asystent sędziego Karolina Orłowska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 19 stycznia 2011r. sprawy ze skargi B.T. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za grudzień 2006 r. oraz za październik 2007 r. - skargę oddala.

Uzasadnienie

I SA/Lu 626/10

UZASADNIENIE

1. Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Celnej, po rozpatrzeniu odwołania B. T. / podatnik /, utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] lutego 2010 r., określającą podatnikowi zobowiązanie w podatku akcyzowym za grudzień 2006 r. w kwocie 18.423 zł oraz za październik 2007 r. w kwocie 20.598 zł.

Dyrektor Izby Celnej przedstawił stan sprawy, w którym przeprowadzono kontrolę podatkową na stacji paliw w D., należącej do podatnika. Przedmiotem kontroli było zbadanie prawidłowości obrotu olejem napędowym oraz prowadzenia dokumentacji. Efektem kontroli było stwierdzenie braków w dokumentacji, dotyczącej zakupów oleju napędowego oraz benzyny bezołowiowej 95, co skutkowało wystąpieniem różnic między ilością zakupionych i sprzedanych paliw używanych do napędu pojazdów. Postanowieniem Naczelnika Urzędu Celnego z dnia 5.02.2008 r. wszczęto z urzędu postępowanie podatkowe w zakresie podatku akcyzowego. Naczelnik Urzędu Celnego stwierdził różnice ilości oleju napędowego w okresie od stycznia do grudnia 2006 r. oraz od stycznia do października 2007 r., a także benzyny bezołowiowej 95 za okres od stycznia do października 2007 r., wynikające z ewidencji oraz dokumentów źródłowych. Te różnice świadczą o niezaewidencjonowanym przychodzie towaru. Sprzedaż towaru w tej ilości w danym okresie rozliczeniowym potwierdza, iż podatnik był w posiadaniu tych ilości, od których kwota akcyzy nie została zapłacona na wcześniejszych etapach obrotu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00