Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 16 grudnia 2010 r., sygn. I SA/Ol 687/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Błesiński Sędziowie Sędzia NSA Włodzimierz Kędzierski Sędzia WSA Ryszard Maliszewski (spr.) Protokolant Ewa Grusza po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 16 grudnia 2010r. sprawy ze skarg A. D. na decyzje Dyrektora Izby Celnej z dnia "[...]" nr "[...]", nr "[...]", nr "[...]" w przedmiocie określenia daty powstania długu celnego, określenia kwoty podatku akcyzowego, opłaty paliwowej oraz podatku od towarów i usług oddala skargi

Uzasadnienie

Zaskarżonymi decyzjami z dnia "[...]" nr "[...]", nr "[...]", nr "[...]" Dyrektor Izby Celnej utrzymał w mocy decyzje Naczelnika Urzędu Celnego z dnia "[...]" określające datę powstania i kwotę długu celnego, kwotę podatku akcyzowego, kwotę opłaty paliwowej oraz kwotę podatku od towarów i usług, w odniesieniu do usuniętego spod dozoru celnego paliwa wprowadzonego na obszar celny Wspólnoty.

Decyzjami z dnia "[...]" Naczelnik Urzędu Celnego stwierdził, że w 2005 r. paliwa wprowadzone na obszar celny Wspólnoty zastało usunięte spod dozoru celnego. Powyższe fakty zostały ustalone na podstawie protokołów kontroli celnej. Z ich treści wynikało, że w autobusach należących do skarżącego spisywano m.in. stan licznika , ilość paliwa w zbiornikach . Te protokoły były sporządzane przy wjeździe do RP ( z Rosji) i wyjeździe z RP ( do Rosji). Na podstawie treści tych protokołów i po uwzględnieniu norm zużycia paliwa, ustaloną różnicę pomiędzy paliwem wwiezionym do kraju a tym, które mogło być wykorzystane zgodnie z warunkami zwolnienia. W związku z powyższym Organ I instancji określił: daty powstania długu celnego, kwoty podatku akcyzowego, opłaty paliwowej, oraz podatku od towarów i usług. Kwoty wyszczególnione w decyzjach organu I instancji określono odrębnie dla każdego przywozu.

Strona niezadowolona z decyzji złożyła odwołania z wnioskiem o uchylenie w całości zaskarżonych decyzji i umorzenie postępowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00