Orzeczenie
Wyrok WSA w Krakowie z dnia 9 grudnia 2010 r., sygn. I SA/Kr 1537/10
Sygn. akt I SA/Kr 1537/10 | | W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 9 grudnia 2010 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Urszula Zięba, Sędzia: WSA Stanisław Grzeszek (spr.), Sędzia: WSA Maria Zawadzka, Protokolant: Aleksandra Osipowicz, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 listopada 2010 r., sprawy ze skarg S. C. i R. C., na indywidualne interpretacje Ministra Finansów, z dnia 16 czerwca 2010 r. Nr [...], [...], w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych I. uchyla zaskarżone interpretacje indywidualne, II. określa, że zaskarżone interpretacje nie mogą być wykonane w całości, III. zasądza od Ministra Finansów na rzecz S.C. kwotę 200 zł (dwieście złotych 00/100) i R. C. kwotę 200 zł (dwieście złotych 00/100), tytułem zwrotu kosztów postępowania
Uzasadnienie
W dniu 16 marca 2010r. do Dyrektora Izby Skarbowej wpłynęły wnioski R.C. i S.C. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnych sprawach dotyczących podatku dochodowego od fizycznych m.in. w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania podatkiem otrzymanego dofinansowania na realizację wskazanych we wnioskach projektów oraz sposobu opodatkowania wynagrodzenia za pracę własną wnioskodawców świadczoną na rzecz projektu.
We wnioskach tych wyjaśniono, że wnioskodawcy, jako wspólnicy spółki cywilnej "P" prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie edukacji, stosunków międzyludzkich, komunikacji i doradztwa, przy czym spółka prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów, a wnioskodawcy są opodatkowani w formie podatku liniowego.
W dniu 27 października 2009r. spółka jako partner w projektach "B. 2011 - samodoskonaląca się organizacja oparta na wiedzy" - projekt 1, oraz "Nowe podstawy budowania przewagi konkurencyjnej firmy "I" sp. z o. o." - projekt 2, wraz z liderami projektu firmą "B" (projekt 1) i firmą "I". (projekt 2) zawarła z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowy o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działania 2.1.1 na realizację wyżej wymienionych projektów. Głównymi działaniami w obu projektach jest realizacja szkoleń oraz doradztwo dla pracowników firm. Zgodnie z zapisami Zasad finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz zgodnie z podpisanymi umowami, projekt ten jest finansowany z budżetu państwa ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego i ze środków krajowych (współfinansowanie). Dodatkowo beneficjenci pomocy - liderzy projektu: firma "B" i "I" są zobowiązane do wniesienia wkładu prywatnego w postaci pieniężnej i w postaci wynagrodzeń uczestników szkoleń - pracowników firmy "B" i "I". Otrzymane przez spółkę wnioskodawców dofinansowanie na realizację projektów stanowi, zgodnie z podpisanymi umowami o dofinansowanie, dotację rozwojową. Zgodnie z Wytycznymi dla Projektodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz zgodnie z zapisami umowy, partner projektu jako instytucja współrealizująca projekt podlega tym samym regułom prowadzenia i rozliczania projektu co lider projektu. Zgodnie z zapisami umowy, partner w projekcie oznacza instytucję wymienioną we wniosku o dofinansowanie, uczestniczącą w realizacji projektu, wnoszącą do niego zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne bądź finansowe, realizującą projekt wspólnie z beneficjentem i innymi partnerami na warunkach określonych w umowie partnerstwa.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right