Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 5 listopada 2010 r., sygn. I SA/Wa 539/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Tarnowska Sędziowie: WSA Jolanta Dargas (spr.) WSA Agnieszka Miernik Protokolant ref. Monika Bodzan po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 listopada 2010 r. sprawy ze skargi A. G. i J. P. na decyzję Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia [...] stycznia 2010 r. nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia zgody na podział nieruchomości 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz decyzję Kierownika Delegatury w T. Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w K. z dnia [...] października 2008 r. nr [...]; 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] stycznia 2010 r. nr [...] Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego utrzymał w mocy decyzję Kierownika Delegatury w T. Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w K. działającego z upoważnienia [...] Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia [...] października 2008 r. nr [...] odmawiającą zgody na podział działki nr ewidencyjny [...] w W.

W uzasadnieniu decyzji Minister podał, że Kierownik Delegatury w T. Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków zaskarżoną decyzją odmówił udzielenia zgody na podział działki nr [...] w W. dla przyłączenia ich do działek nr [...].

W uzasadnieniu decyzji organ I instancji wskazał, że działki będące przedmiotem prowadzonego postępowania położone są w obrębie późnośredniowiecznego miasta lokacyjnego W. W studium historyczno-urbanistycznym, które stanowi podstawową dokumentację konserwatorską, na planszy zachowanych elementów zabytkowych działki nr [...] przy ul. [...], nie zostały zaznaczone zdaniem organu dlatego, iż nie zachowały one w pełni pierwotnej wielkości i kształtu. Dopuszczenie zaś wnioskowanego podziału spowodowałoby zmianę kształtu trzech działek, będących istotnymi częściami składowymi chronionego kształtu przestrzennego W., na nieregularny i ahistoryczny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00