Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 18 listopada 2010 r., sygn. III SA/Lu 337/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Marek Zalewski, Sędziowie Sędzia WSA Ewa Ibrom (sprawozdawca),, Sędzia WSA Jadwiga Pastusiak, Protokolant Referent stażysta Paweł Soczyński, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 18 listopada 2010 r. sprawy ze skargi Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego na decyzje Okręgowego Inspektora Pracy z dnia [...] lipca 2010 r. nr [...] w przedmiocie nakazu umieszczenia pracownika w ewidencji pracowników wykonujących prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze oddala skargę

Uzasadnienie

III SA/Lu 337/10

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia [...] lipca 2010 r., znak: [...], Okręgowy Inspektor Pracy w L., po rozpatrzeniu odwołania Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w L., utrzymał w mocy nakaz Inspektora Pracy z dnia [...] czerwca 2010, nr rej. [...], nakazujący umieszczenie pracownika H. S. w ewidencji pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.

W uzasadnieniu organ odwoławczy wskazał, iż pracownik, którego dotyczy nakaz z dnia 2 czerwca 2010 r., zatrudniony jest na stanowisku salowego w Klinice Psychiatrii. Na podstawie dokumentacji pracowniczej wskazać można, że do obowiązków salowych zatrudnionych w tej klinice należy: między innymi pomoc pielęgniarkom przy wykonywaniu iniekcji, zabiegów medycznych i pielęgnacyjnych pacjentom agresywnym, unieruchamianie pacjentów agresywnych lub stanowiących zagrożenie dla siebie lub dla innych osób z otoczenia na polecenie lekarza lub pielęgniarki, uniemożliwianie pacjentom ucieczek z oddziału, a w przypadku ucieczki - interwencja, przeprowadzanie pacjentów z izby przyjęć do poszczególnych oddziałów, zapewnienie bezpieczeństwa ogólnego personelowi oraz pacjentom, prowadzenie obserwacji i nadzoru nad pacjentami podczas odwiedzin, spacerów, zajęć terapeutycznych i wyjść poza oddział w celu wykonania badań diagnostycznych lub konsultacji oraz badań, pomoc pielęgniarkom podczas czynności higienicznych u pacjentów oraz toalety u ciężko chorych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00