Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 23 listopada 2010 r., sygn. II SA/Kr 842/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Tuszyńska / spr. / Sędziowie WSA Mirosław Bator Jacek Bursa Protokolant Dorota Solarz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 listopada 2010 r. sprawy ze skargi F.D. , D.D. , B.D. i A.D. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia 26 kwietnia 2010 r. nr [....] w przedmiocie nakazu usunięcia odpadów I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu I instancji II. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonywana III. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. na rzecz skarżących F.D. , D.D. , B.D. i A.D. kwotę 460 / czterysta sześćdziesiąt/ złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 1 lutego 2010 r. Prezydent Miasta K., na podstawie art. 34, w związku z art. 3 ust. 3 pkt. 13 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach (tj. Dz. U. z 2007r. Nr 39, poz. 251 z póź. zm.) nakazał w punkcie 1. F. D., D. D. i B. D., usunięcie odpadów (rodzaj odpadów: gleba i ziemia, w tym kamienie, inne niż wymienione w 17 05 03, kod: 17 05 04) składowanych na działce nr "1" obr. [...] jedn. ewid. [...] zlokalizowanej w K. przy ulicy [...]. W punkcie 2 wskazał, że wykonanie decyzji nastąpi poprzez zawarcie umowy na usunięcie odpadów i ich transport do uprawnionego miejsca odzysku, zbierania lub unieszkodliwiania odpadów z wyspecjalizowanym przedsiębiorcą, posiadającym odpowiednie zezwolenie właściwego organu, zgodnie z ustawą o odpadach, na prowadzenie działalności w zakresie zbierania, transportu, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów.

W uzasadnieniu organ I instancji wskazał, że postępowanie zostało wszczęte z urzędu w związku z pismem T. M. z dnia 7 lipca 2009 r. Organ ustalił, że na działce nr "1" zostały zdeponowane masy ziemne zaklasyfikowane do odpadów rodzaju: gleba i ziemia, w tym kamienie, inne niż wymienione w 17 05 03, kod: 17 05 04 w oparciu o rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. Nr 112, poz. 1206). Ww. masy ziemne zostały następnie rozplantowane i tworzą nasyp o miąższości (grubości) od 0 do 1 m w punkcie granicznym działek nr: "1", "2" oraz "3". Powierzchnia nawiezienia tworzy trójkąt prostokątny o kącie prostym na granicy działek nr: "3", "1", "2". Podstawę trójkąta stanowi szerokość działki nr "3" oraz w części działki nr "4". Powierzchnia części działki nr "1" pokryta jest warstwą ziemi porośniętą gorczycą. Właścicielami działki nr "1" są A. D., F. D., D. D. i B. D.. Nawiezione masy ziemne pochodzą z wykopów wykonanych pod budowę domów jednorodzinnych w ramach inwestycji prowadzonych przez B. D. i D. D.. Zostały one przywiezione na przełomie czerwca i lipca 2009 r. na zlecenie oraz za zgodą F. D., D. D. i B. D..

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00