Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 października 2010 r., sygn. II SA/Wa 734/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anna Mierzejewska, Sędziowie WSA Olga Żurawska - Matusiak (spr.), Sławomir Antoniuk, Protokolant Małgorzata Kędzielewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 października 2010 r. sprawy ze skargi L. K. na rozkaz personalny Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z dnia [...] marca 2010 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 1) uchyla zaskarżony rozkaz personalny 2) stwierdza, że zaskarżony rozkaz personalny nie podlega wykonaniu w całości 3) zasądza od Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na rzecz skarżącego L. K. kwotę 1420 zł (tysiąc czterysta dwadzieścia złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania
Uzasadnienie
Pismem z [...] lutego 2010 r. L. K. (dalej jako skarżący) zwrócił się do Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o wyrażenie zgody na przejście na emeryturę.
Rozkazem personalnym z [...] lutego 2010 r., wydanym na podstawie art. 50 i art. 60 ust. 3 ustawy z 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (Dz. U. Nr 74, poz. 676 ze zm.), skarżący został zwolniony ze służby w ABW z dniem [...] lutego 2010 r. W uzasadnieniu rozkazu organ podał, że zwolnienie ze służby nastąpiło wobec prośby skarżącego zawartej w raporcie z [...] lutego 2010 r.
11 lutego 2010 r. do organu wpłynął raport skarżącego z [...] lutego 2010 r., w którym zawarł oświadczenie o wycofaniu raportu z [...] lutego 2010 r. oraz uchylił się od skutków oświadczenia woli zawartego w tym raporcie, powołując się na przepisy art. 84-88 k.c.
Następnie, wobec wezwania organu wyjaśnił, że jego pismo datowane na [...] lutego 2010 r. nie jest wnioskiem o ponowne rozpoznanie sprawy, a skoro jego podanie o zwolnienie ze służby zostało cofnięte dwa dni przed wydaniem decyzji o zwolnieniu ze służby, to należy sprawę uznać za bezprzedmiotową, a postępowanie umorzyć.