Postanowienie WSA w Szczecinie z dnia 8 października 2010 r., sygn. I SA/Sz 24/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Sędzia NSA: Zofia Przegalińska po rozpoznaniu w dniu 8 października 2010 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku K.K. o zmianę prawomocnego postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 11 maja 2010 r. wydanego w przedmiocie odmowy przyznania prawa pomocy w zakresie częściowym w sprawie z jego skargi na decyzję Dyrektora Izby Celnej w S. z dnia [...] nr [...]w przedmiocie podatku akcyzowego za lipiec 2005 r. p o s t a n a w i a: odmówić zmiany prawomocnego postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 11 maja 2010 r. sygn. akt I SA/Sz 24/10, odmawiającego przyznania skarżącemu prawa pomocy w zakresie częściowego zwolnienia od kosztów sądowych
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie postanowieniem z dnia 11 maja 2010 r. o sygn. akt I SA/Sz 24/10 odmówił K.K. przyznania prawa pomocy w zakresie częściowego zwolnienia od kosztów sądowych.
Sąd ocenił sytuację majątkową skarżącego na podstawie złożonego w dniu 21 stycznia 2010 r. formularza PPF oraz dodatkowych dokumentów i oświadczeń złożonych przez skarżącego w odpowiedzi na wezwania referendarza sądowego z dnia 29 stycznia 2010 r. oraz 2 marca 2010 r.
KK. zwrócił się o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie go w części od kosztów sądowych. W uzasadnieniu wniosku wskazał, że nie posiada żadnego majątku ruchomego i nieruchomego. Wszelkie ruchomości skarżącego zostały w toku postępowania zabezpieczającego wykonanie zaskarżonej decyzji zajęte w trybie egzekucji administracyjnej. W ramach tego postępowania skarżącemu zajęto również wszystkie rachunki bankowe i pozbawiono środków na zakup towarów handlowych. Nadto skarżący wskazał, iż działalność handlowa przyniosła mu do grudnia 2009 r. stratę w wysokości [...] oraz że zaskarżył 12 decyzji dotyczących podatku akcyzowego za 2005 r., a łączna wartość wpisów w tych sprawach jest niezwykle wysoka. W oświadczeniu o stanie rodzinnym skarżący wskazał, iż ma na utrzymaniu żonę która nie pozostaje w zatrudnieniu i udziela pomocy w prowadzonej działalności oraz dziecko w wieku przedszkolnym.