Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 21 października 2010 r., sygn. II SA/Ke 315/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jacek Kuza, Sędziowie Sędzia WSA Sylwester Miziołek, Sędzia WSA Beata Ziomek (spr.), Protokolant Starszy sekretarz sądowy Monika Zielińska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 21 października 2010 roku sprawy ze skargi K.K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do tego zasiłku I. oddala skargę; II. przyznaje od Skarbu Państwa (Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach) na rzecz adwokata A.S. kwotę 292,80 (dwieście dziewięćdziesiąt dwa 80/100) złotych w tym VAT w kwocie 52,80 (pięćdziesiąt dwa 80/100) złotych tytułem nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] znak: [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze , działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a., utrzymało w mocy wydaną z upoważnienia Wójta Gminy C. decyzję Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w C. z dnia [...] znak: [...] w sprawie odmowy przyznania K. K. zasiłku rodzinnego na dziecko oraz dodatków do tego zasiłku z tytułu urodzenia dziecka i z tytułu samotnego wychowywania dziecka.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia podniesiono, że u podstaw decyzji organu I instancji legło ustalenie, że dochód na osobę w rodzinie K. K. przekracza 504zł, w związku z tym w/w nie spełnia przesłanek uprawniających do zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku.

W odwołaniu od decyzji organu I instancji K. K. stwierdziła, że mimo złożenia stosownych dokumentów, organ ustalając dochód rodziny nie uwzględnił aktualnej, pomniejszonej powierzchni gospodarstwa rolnego, jakie posiada. Zdaniem strony, utrata możliwości wykonywania pracy na danej powierzchni gospodarstwa rolnego stanowi o utracie pracy zarobkowej i uzasadnia zastosowanie instytucji dochodu utraconego. Bezpodstawnie zatem przyjęto dochód z całości gospodarstwa rolnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00