Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 5 sierpnia 2010 r., sygn. I SA/Rz 335/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Małgorzata Niedobylska /spr./ Sędziowie NSA Jacek Surmacz WSA Kazimierz Włoch Protokolant st.sekr.sąd. Beata Janczewska po rozpoznaniu w Wydziale I Finansowym na rozprawie w dniu 5 sierpnia 2010 r. sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. w P. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] lutego 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych. 1) uchyla zaskarżoną interpretację 2) określa, że interpretacja wymieniona w pkt. 1) nie podlega wykonaniu do chwili uprawomocnienia się wyroku, 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz skarżącej Spółki z o.o. "A" w P. kwotę 457 (słownie: czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Indywidualną interpretacją z dnia [...] lutego 2010r. nr [...] Minister Finansów stwierdził, że stanowisko podatnika - A. sp. z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 5 listopada 2009r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym - jest nieprawidłowe.

We wniosku o udzielenie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego podatnik podał, iż prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży kosmetyków w lokalach znajdujących się w dużych centrach handlowych. W tym celu zawiera umowy najmu poszczególnych lokali na czas 3 - 5 lat, który to okres jest narzucony przez wynajmującego i zupełnie niezależny od wnioskodawcy. Nieliczne umowy dopuszczają możliwości przedłużenia ich na okres 10 lat. Każdorazowo przed rozpoczęciem działalności podatnik ponosi nakłady w celu dostosowania wynajmowanego lokalu do charakteru prowadzonej działalności. Po zakończeniu okresu najmu, poczynione nakłady przechodzą bez wynagrodzenia na własność wynajmującego, ewentualnie najemca zobowiązany jest do doprowadzenia lokalu do stanu poprzedniego. Zwykle, poczynione nakłady pozostawiane są w danym lokalu, gdyż ponowne użycie wykorzystanych materiałów nie jest fizycznie możliwe (płytki podłogowe, ścianki działowe) bądź też z uwagi na parametry techniczne nie jest możliwe wykorzystanie ich w innym miejscu (pompy ciepła),

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00