Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Krakowie z dnia 28 kwietnia 2010 r., sygn. I SA/Kr 1145/08

 

Dnia 28 kwietnia 2010 roku POSTANOWIENIE Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Ewa Michna po rozpoznaniu w dniu 28 kwietnia 2010 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy z wniosku P.L. Sp. z o.o. w B. o uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 28 listopada 2008roku o sygn. akt I SA/Kr 1145/08 p o s t a n a w i a : odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 28 listopada 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie sygn. akt I SA/Kr 1145/08 oddalił skargę P.L. Sp. z o.o. w B. (zwanego dalej "stroną skarżącą") na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 5 czerwca 2008r. w przedmiocie stwierdzenia uchybienia terminu do wniesienia odwołania. Przy ogłoszeniu wyroku był obecny aplikant radcowski posiadający pełnomocnictwo substytucyjne radcy prawnego - pełnomocnika strony skarżącej.

W dniu 11 grudnia 2009r. wpłynął do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku podpisany przez obecnego przy ogłoszeniu wyroku aplikanta radcowskiego datowany na 4 grudnia 2008r.

Postanowieniem z dnia 29 grudnia 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie sygn. akt I SA/Kr 1145/08 odmówił sporządzenia wyroku uzasadniając, że wniosek o jego sporządzenie został nadany w urzędzie pocztowym dnia 10 grudnia 2008r., a wiec po terminie, który upływał 5 grudnia 2008r.

W zażaleniu pełnomocnik strony skarżącej zarzucił błędne ustalenia co do stanu faktycznego. Wskazał bowiem, że wspomniany wniosek został w dniu 5 grudnia 2008r. przekazany wraz z inną korespondencją strony skarżącej przez jej pracownicę A.K. do Filii Urzędu Pocztowego Z. znajdującej się w terminalu pasażerskim strony skarżącej. Odbioru korespondencji miała dokonać E.M. - pracownica poczty, która na kopii książki nadawczej potwierdziła fakt przekazania jej korespondencji, poprzez umieszczenie odręcznej adnotacji "odebrano w dniu 05.12.08". Dodatkowo pełnomocnik wskazał, że strona skarżąca posiada umowę z Pocztą Polską zawartą w dniu 15 marca 2006r., przy czym z uwagi na fakt, ze każdorazowo przekazywana jest dość znaczna ilość przesyłek rejestrowanych w ramach zawartej umowy "... korespondencja przekazywana jest pracownikowi Filii Urzędu Pocztowego Z. za poświadczeniem odebrania, a następnie odbierana jest zwrotnie kopia książki nadawczej". Rozwiązanie takie, jak tłumaczył dalej pełnomocnik, miało służyć uniknięciu kolejek przy okienku pocztowym oraz konieczności oczekiwania przez pracownika strony skarżącej, przy okienku pocztowym na ostemplowanie wszystkich przesyłek. Pełnomocnik przyznawał przy tym, że wprawdzie na kopercie, w której ekspediowano wniosek widnieje stempel pocztowy z datą 10 grudnia 2008r., to jednak przesyłka prawidłowo zaadresowana oddana została w placówce pocztowej dnia 5 grudnia 2008r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00