Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 2 marca 2010 r., sygn. VI SA/Wa 2062/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Emilia Święcicka Sędziowie Sędzia WSA Ewa Frąckiewicz (spr.) Sędzia WSA Danuta Szydłowska Protokolant Agnieszka Gajewiak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 2 marca 2010 r. sprawy ze skargi V. Sp. z o.o. z siedzibą w Z. na decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia [...] września 2009 r. nr [...] w przedmiocie zakazu wprowadzania produktów na rynek oraz nakazu ostrzeżenia konsumentów o zagrożeniu stwarzanym przez te produkty oddala skargę

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] lutego 2009 r. [...] Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej przekazał do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów protokół wraz z aktami kontroli balsamów do ciała: [...],[...],[...],[...],[...],[...], wprowadzonych na rynek przez przedsiębiorcę "V. Sp. z o.o. z siedzibą w Z..

Z powyższego protokołu wynikało, że przeprowadzone przez inspektorów badania organoleptyczne wykazały, że balsamy do ciała ze względu na swój wygląd (szatę graficzną i kształt opakowania) oraz zapach mogą być uznane, szczególnie przez dzieci za produkty spożywcze (jogurty), tym samym wskazują na inne niż rzeczywiste przeznaczenie.

W związku z wynikami kontroli Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pismem z dnia [...] marca 2009 r. powiadomił przedsiębiorcę "V." Sp. z o.o. z siedzibą w Z. o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie ogólnego bezpieczeństwa balsamów do ciała.

Postępowanie to zakończyło się wydaniem przez organ decyzji [...] z dnia [...] lipca 2009 r., na podstawie której 1) w przypadku egzemplarzy balsamów do ciała: [...],[...],[...],[...],[...],[...], które nie zostały wprowadzone na rynek Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakazał wprowadzania tych produktów na rynek i nakazał podjęcie czynności niezbędnych do zapewnienia przestrzegania tego nakazu: dowody podjęcia tych czynności należało przekazać Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów niezwłocznie, ale nie później niż w terminie 14 dni od dnia uprawomocnienia się decyzji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00