Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 17 marca 2010 r., sygn. II SAB/Ol 7/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Hanna Raszkowska Sędziowie Sędzia WSA Alicja Jaszczak-Sikora Sędzia WSA Bogusław Jażdżyk (spr.) Protokolant Małgorzata Krajewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 marca 2010 r. sprawy ze skargi A. Z. na bezczynność Dyrektora Aresztu Śledczego w przedmiocie wypłaty dodatków służbowych oddala skargę.

Uzasadnienie

Z przekazanych Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Olsztynie akt sprawy wynika, że A. Z. pismem z dnia 14 stycznia 2008r. zwrócił się do Dyrektora Aresztu Śledczego z wnioskiem o wypłatę dodatków służbowych przyznanych wskazanymi przez niego decyzjami. Podkreślił przy tym, że nikt tych decyzji nie usunął z obrotu prawnego ani ich nie unieważnił. Nie określono

w nich również terminu końcowego ich obowiązywania, co zdaniem skarżącego skutkuje tym, że termin ich obowiązywania jest nieograniczony.

Pismem z dnia 23 stycznia 2008r. Dyrektor Aresztu Śledczego poinformował A. Z., że w świetle § 4 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 7 lutego 2002r. w sprawie dodatków o charakterze stałym do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Więziennej, funkcjonariuszowi przysługuje dodatek służbowy o określonej wysokości obowiązujący w okresie od daty jego przyznania. Poinformowano A. Z., że przyznany dodatek w nowej wysokości, w myśl przywołanych przepisów, zastępuje dodatek obowiązujący w poprzednim okresie i nie ma możliwości sumowania dodatków za poprzednie okresy. Wskazano ponadto, że wysokość dodatku służbowego ma wyłącznie charakter uznaniowy i przyznanie dodatku nie jest bezterminowe. Podkreślono, że wydanie kolejnej decyzji powodującej zmianę wysokości dodatku o charakterze ocennym powoduje, że poprzednia decyzja traci moc i nie jest wiążąca. Wobec tego zdaniem organu nie ma konieczności anulowania poprzedniej decyzji, gdyż przyznany dodatek nie posiada ustalonych ram czasowych. Zaznaczono przy tym, że funkcjonariuszowi przysługuje wyłącznie tylko jeden dodatek służbowy, który w trakcie przebiegu służby może ulegać zmianie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00