Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 29 stycznia 2010 r., sygn. III SA/Wa 1802/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maciej Kurasz, , po rozpoznaniu w dniu 29 stycznia 2010 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku D. sp. z o.o. z siedzibą w W. o przyznanie prawa pomocy w sprawie ze skargi D. sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] sierpnia 2009 r., Nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku akcyzowym za poszczególne miesiące 2002 r. postanawia - przyznać Skarżącej prawo pomocy w zakresie częściowym, tj. w postaci zwolnienia od wpisu sądowego od skargi ponad kwotę 1.500 zł (słownie: tysiąc pięćset złotych) -

Uzasadnienie

W skardze z 9 września 2009 r., na powołaną w sentencji decyzję Dyrektora Izby Celnej w W., D. Sp. z o.o. (dalej: "Skarżąca" lub "Spółka") zawarła wniosek o częściowe zwolnienie od kosztów sądowych tj. zwolnienie od wpisu od skargi w wysokości 55.538 zł.

Do skargi załączono wniosek o przyznanie prawa pomocy złożony na urzędowym formularzu PPPr. W uzasadnieniu wniosku Spółka wskazała, iż z uwagi na skutki toczących się postępowań podatkowych znalazła się na krawędzi bankructwa. Do dnia dzisiejszego organy określiły i egzekwują kwotę ponad 17 mln złotych. Cały majątek Spółki w tym: konta bankowe, ruchomości, udziały zostały zabezpieczone przez Urząd Skarbowy W. i Izbę Celną na poczet zaległości. Spółka nie posiada żadnego majątku nieobjętego zabezpieczeniem, który można by było zbyć. Przeprowadzona egzekucja ze środków obrotowych jak i majątku trwałego uniemożliwiła działalność Spółki, gdyż całkowicie zlikwidowała źródło przychodów. Spółka utraciła płynność finansową i nie reguluje zobowiązań wobec wierzycieli. Nie zatrudnia żadnych pracowników. Ze względu na raptowny brak środków finansowych nie mogła i nie może przeprowadzić procedury upadłościowej lub likwidacyjnej. Wspólnicy nie mogą wnieść dopłat do Spółki celem pokrycia długu, gdyż maksymalna dopuszczalna wysokość dopłat określona w akcie notarialnym Spółki została przez wspólników już wniesiona i do tej pory z uwagi na brak środków nie zwrócona.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00