Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Opolu z dnia 18 stycznia 2010 r., sygn. II SA/Op 299/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Daria Sachanbińska po rozpoznaniu w dniu 18 stycznia 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprzeciwu A. J. z dnia 28 grudnia 2010 r. na postanowienie referendarza sądowego z dnia 18 grudnia 2009 r. o oddaleniu wniosku o ustanowienie adwokata w sprawie ze skargi A. J. na decyzję Wojewody Opolskiego z dnia [...], nr [...] w przedmiocie statusu bezrobotnego postanawia: oddalić wniosek o ustanowienie adwokata.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 24 listopada 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu oddalił skargę A. J. na decyzję Wojewody Opolskiego z dnia [...], nr [...], utrzymującą w mocy decyzję Prezydenta Miasta Opola o pozbawieniu skarżącej z dniem 17 czerwca 2009 r. statusu osoby bezrobotnej.

W dniu 30 listopada 2009 r. wpłynął do tut. Sądu wniosek skarżącej o ustanowienie adwokata. W uzasadnieniu wniosku A. J. wskazała, iż jest osobą bezrobotną, w wieku 52 lat i została skreślona z listy bezrobotnych od dnia 17 czerwca 2009 r. W dalszej części wniosku skarżąca zakwestionowała sens skierowania jej przez Powiatowy Urząd Pracy do odbycia stażu, skoro pracodawca po jego zakończeniu nie zapewniał stałego zatrudnienia. W oświadczeniu o stanie rodzinnym skarżąca podała, że tworzy wspólne gospodarstwo domowe wraz z małżonkiem, pełnoletnim synem i matką, natomiast źródłami utrzymania rodziny jest emerytura matki w wysokości 1.600 zł i wynagrodzenie syna z tytułu umowy zlecenia w wysokości 600 zł (łączny dochód: 2.200 zł). A. J. nie wykazała, aby sama oraz członkowie jej rodziny posiadali jakikolwiek majątek czy też inne źródła dochodu. Poza tym podała, że wraz z mężem są osobami bezrobotnymi, bez prawa do zasiłku, a jej syn jest studentem. Pismem z dnia 30 listopada 2009 r. referendarz sądowy wezwał skarżącą do uzupełnienia wniosku przez przedłożenie: aktualnych wyciągów (za miesiące październik i listopad 2009 r.) z posiadanych przez nią i członków jej rodziny rachunków bankowych, w tym kont i lokat dewizowych, dokumentów poświadczających wysokość uzyskiwanych przez członków rodziny dochodów oraz wskazanie wysokości miesięcznych wydatków ponoszonych na bieżące utrzymanie rodziny, przy uwzględnieniu wydatków związanych z leczeniem oraz utrzymaniem mieszkania (np. podatek od nieruchomości, opłaty za gaz, energię, wodę i odprowadzanie ścieków, itp.). Przedmiotowe wezwanie zawierało pouczenie, iż niezastosowanie się do jego treści w terminie siedmiu dni od dnia jego doręczenia, może zostać uznane za niewskazanie spełnienia przesłanek warunkujących przyznanie prawa pomocy i może skutkować oddaleniem wniosku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00