Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 12 stycznia 2010 r., sygn. I SA/Bd 566/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Dudra Sędziowie Sędzia WSA Mirella Łent (spr.) Sędzia WSA Leszek Kleczkowski Protokolant starszy sekretarz sądowy Marcin Frydrych po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 12 stycznia 2010 r. sprawy ze skargi R. M. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2004 r. oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej w B. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w A. K. z dnia [...] określającą skarżącemu wysokość zobowiązania w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2004 rok.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ powołał następujący stan faktyczny: od kwietnia 2003r. skarżący prowadził działalność związaną ze świadczeniem usług dotyczących ubezpieczeń i funduszów emerytalno-rentowych w firmie "M. I.", zawierając ubezpieczenia na rzecz T. U. W. Działalność ta opodatkowana była w kontrolowanym okresie na zasadach określonych w art. 30c ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz.176 ze zm. - dalej u.p.d.o.f.).

W zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) PIT-36L za roku podatkowy 2004 wykazał stratę z działalności gospodarczej w wysokości 572,55zł. W konsekwencji należny podatek dochodowy od osób fizycznych nie wystąpił.

W toku postępowania kontrolnego ustalono, że podatnik zawyżył koszty uzyskania przychodów o łączną kwotę 5.452,25 zł, na którą złożyły się:

- kwota 5.367,15 zł, dotycząca wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego marki Fiat Seicento, który nie został wprowadzony do ewidencji środków trwałych, ani też nie prowadzono ewidencji przebiegu tego pojazdu. Organ stwierdził naruszenie art. 23 ust. 1 pkt 46 u.p.d.o.f., zgodnie z którym, w celu ustalenia faktycznego przebiegu samochodu osobowego nie wprowadzonego do ewidencji środków trwałych, stanowiącego własność osoby prowadzącej działalność gospodarczą, używanego dla potrzeb tej działalności, podatnik zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00