Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 listopada 2009 r., sygn. VI SA/Wa 1448/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zbigniew Rudnicki Sędziowie Sędzia WSA Ewa Frąckiewicz (spr.) Sędzia WSA Piotr Borowiecki Protokolant Aneta Stefaniak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 listopada 2009 r. sprawy ze skargi E. Sp. z o.o. z siedzibą w G. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] maja 2009 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym oddala skargę

Uzasadnienie

Główny Inspektor Transportu Drogowego decyzją z dnia [...] maja 2009 r. nr [...] po rozpatrzeniu odwołania wniesionego przez E. Sp. z o.o. z siedzibą w G. (dalej także skarżąca) od decyzji [...] Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] października 2008 r. Nr [...] utrzymał w mocy decyzję o nałożeniu kary pieniężnej.

Do wydania niniejszych decyzji doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym:

W dniu 20 maja 2008 r. na drodze krajowej nr [...] w miejscowości R. zatrzymano do kontroli pojazd marki [...] o nr rej. [...] wraz z naczepą marki [...] o nr rej. [...] prowadzony przez K. D. Kierowca okazał do kontroli wykresówki za dni, w których prowadził pojazd.

W toku postępowania administracyjnego organ stwierdził skrócenie dziennego czasu odpoczynku przy wykonywaniu przewozu drogowego o czas do jednej godziny a także skrócenie dziennego czasu odpoczynku przy wykonywaniu przewozu drogowego za każdą rozpoczętą godzinę oraz przekroczenie maksymalnego dziennego okresu prowadzenia pojazdu przy wykonywaniu przewozu drogowego o czas powyżej 15 minut do jednej godziny oraz za każdą następną rozpoczętą godzinę. Organ nie uznał ponadto za wystarczające wyjaśnienia skarżącego, który stwierdził, że nie wszystkie odstępstwa od norm, określonych w przepisach należy zakwalifikować jako naruszenia przepisów. Na podstawie powyższych ustaleń organ I instancji nałożył na skarżącą karę pieniężną w kwocie 15000 zł ograniczoną na podstawie art. 92 ust. 2 pkt 1 ustawy o transporcie drogowym z kwoty 17500 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00