Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 26 listopada 2009 r., sygn. II SA/Go 762/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ireneusz Fornalik Sędziowie Sędzia WSA Aleksandra Wieczorek (spr.) Sędzia WSA Mirosław Trzecki Protokolant referent Marta Świetlik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 listopada 2009 r. sprawy ze skargi J.W. na decyzję Wojewody z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie wymeldowania I. oddala skargę, II. przyznaje od Skarbu Państwa - Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim adwokatowi K.Ł. kwotę 240 zł (dwieście czterdzieści złotych) zwiększoną o należną stawkę podatku od towarów i usług - tytułem nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia z dnia [...] lipca 2009 roku znak [...] Wojewoda utrzymał w mocy decyzję Wójta Gminy z dnia [...] maja 2009 roku znak [...] o wymeldowaniu skarżącego J.W. z pobytu stałego tj. z lokalu w [...].

Stan faktyczny w sprawie przedstawiał się następująco.

Wnioskiem z dnia 24 lutego 2009 roku R. i R. małż. W. wystąpili o wymeldowanie syna J.W. z ich lokalu mieszkalnego położonego w [...], w którym był on zameldowany na pobyt stały. W uzasadnieniu podali, iż syn opuścił mieszkanie przed szesnastoma lat , nie mają z nim kontaktu i jedynie od kuratora dowiedzieli się, że aktualnie przebywa w zakładzie karnym.

W składanych trzykrotnie w toku prowadzonego postępowania pisemnych wyjaśnieniach J.W. oświadczył, iż nie wyraża zgody na wymeldowanie, bo po opuszczeniu zakładu karnego stanie się osoba bezdomną . Przyznał, iż miejsce pobytu stałego opuścił w 1992 lub 1993 roku . Wbrew zeznaniom wnioskodawców nie było to jednak opuszczenie dobrowolne, ale wywołane ich nagannym zachowaniem się wobec niego. Kontaktował się z wnioskodawcami w 2003 roku, a ostatni raz odwiedził ich w 2004 roku. W przerwach między odbywaniem kolejnych kar pozbawienia wolności zamieszkiwał u konkubin lub w wynajmowanych pokojach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00