Orzeczenie
Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 14 października 2009 r., sygn. III SA/Wr 166/09
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sędziowie Sędzia WSA Maciej Guziński (sprawozdawca), Sędzia WSA Bogumiła Kalinowska, Magdalena Jankowska-Szostak, , Protokolant Katarzyna Dziok, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 23 września 2009 r. sprawy ze skargi A.sp. z o.o. w Ł. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie określenia kwoty długu celnego oraz kwoty podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Naczelnika Urzędu Celnego we W. z dnia [...]., nr [...][...]; II. zasądza od Dyrektora Izby Celnej we W. na rzecz strony skarżącej 277 (dwieście siedemdziesiąt siedem) zł kosztów postępowania; III. orzeka, że decyzje wymienione w punkcie I nie mogą być wykonane do dnia prawomocności wyroku.
Uzasadnienie
Na podstawie zgłoszenia celnego [...] z dnia [...] . A. Spółka z o.o. z siedzibą w Ł. (dalej strona skarżąca) - za pośrednictwem agenta celnego, działającego w formie przedstawicielstwa pośredniego - zgłosiła do procedury dopuszczenia do obrotu towary określone jako testery trzeźwości, klasyfikując je według kodu [...].
W wyniku kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego I w Ł. oraz weryfikacji ww. zgłoszenia celnego, dokonanej na podstawie art. 78 ust. 2 Wspólnotowego Kodeksu Celnego, powstała wątpliwość w zakresie zadeklarowanej przez stronę skarżącą klasyfikacji importowanych towarów. Zdaniem organu, testery trzeźwości objęte zgłoszeniem celnym należało bowiem uznać za urządzenia przeznaczone do analizy wydychanego powietrza (gazu), dla których to urządzeń właściwa jest podpozycja 9027 10 obejmująca "analizatory gazu lub dymu". Zastosowany natomiast kod taryfy celnej w ramach pozycji HS 9027 obejmuje przyrządy lub aparaty do analizy fizycznej lub chemicznej.
W związku z powyższym Naczelnik Urzędu Celnego we W. , postanowieniem z dnia [...] nr [...], wszczął z urzędu postępowanie w sprawie. Po zebraniu materiałów w sprawie, wyznaczył stronie siedmiodniowy termin na wypowiedzenie się.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right