Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 8 września 2009 r., sygn. IV SA/Gl 50/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia WSA Stanisław Nitecki (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Teresa Kurcyusz-Furmanik Sędzia WSA Małgorzata Walentek Protokolant st. sekretarz sądowy Agnieszka Janecka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 września 2009 r. sprawy ze skargi A. D. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie przyznania świadczeń z pomocy społecznej 1) uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta K. z dnia [...] r. nr [...], 2) przyznaje radcy prawnemu T. H.-G. kwotę 292,80 zł (dwieście dziewięćdziesiąt dwa złote 80/100) tytułem ponoszonych przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej skarżącemu z urzędu.

Uzasadnienie

Prezydent Miasta K. decyzją z dnia [...] Nr [...]wydaną na podstawie art. 105 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego umorzył postępowanie w sprawie przyznania A. D. świadczeń z pomocy społecznej. W uzasadnieniu decyzji podał, że umorzenie postępowania jest uzasadnione ponieważ strona uniemożliwiła przeprowadzenie wywiadu środowiskowego, a tym samym dalsze prowadzenie postępowania stało się bezprzedmiotowe.

Odwołanie od tej decyzji wniósł A. D., który wyraził w nim swoje niezadowolenie z otrzymanego rozstrzygnięcia. Odwołanie to nie zawierało żadnych merytorycznych argumentów wskazujących na motywy jego wniesienia. Zawierało jedynie zbiór wulgaryzmów na temat pracowników socjalnych.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w K. decyzją z dnia

[...] Nr [...] wydaną na podstawie art. 138 § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego uchyliło w całości zaskarżoną decyzję i przekazało sprawę do ponownego rozpoznania. W uzasadnieniu tej decyzji organ ten zwrócił uwagę na postanowienia art. 107 Kodeksu postępowania administracyjnego oraz zamieszczone w nim wymogi stawiane prawidłowo wydanej decyzji administracyjnej. Zdaniem organu odwoławczego decyzja organu pierwszej instancji nie precyzowała, którego postępowania wszczętego przez stronę dotyczy i okoliczność ta przesądziła o niezbędności ponownego jej rozpatrzenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00